Αθλητισμός

Ο Παπαδόπουλος «σφυρίζει» το ΟΦΗ-Παναθηναϊκός

Ο Γιάννης Παπαδόπουλος από τη Μακεδονία ορίστηκε να διευθύνει την αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Παναθηναϊκό, η οποία θα διεξαχθεί μεθαύριο Τετάρτη στις 19;30 στο «Γεντί Κουλέ» για το Κύπελλο.

Η ΚΕΔ/ΕΟΚ ανακοίνωσε τους διαιτητές της Τετάρτης και της Πέμπτης και όπως προέκυψε στο μεγάλο ματς του Ηρακλείου, άρχοντας θα είναι ο Γιάννης Παπαδόπουλος από τη Μακεδονία. Στο Χανιά-Ολυμπιακός ορίστηκε ο Σπύρος Σελίμος.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

1ος όμιλος

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

ΑΕΛ - Πανελευσινιακός (15:00, AEL FC Arena)

Διαιτητής: Σκουλάς (Σερρών)

Βοηθοί: Ευθυμιάδης, Ζέρβας (Πιερίας)

4ος: Συμεωνίδης (Πιερίας)

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

Τρίκαλα - ΠΑΟΚ (17:15, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)

Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)

Βοηθοί: Διπλάρης (Καρδίτσας), Καραλής (Ηπείρου)

4ος: Ζούγρας (Κοζάνης)

2ος όμιλος

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

ΑΟ Χανιά - Ολυμπιακός (19:30, Γήπεδο Περιβολίων)

Διαιτητής: Σελίμος (Λακωνίας)

Βοηθοί: Βλάσσης (Λασιθίου), Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)

4ος: Βισκαδούρος (Ηρακλείου)

3ος όμιλος

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

Ηρακλής - Απόλλων Σμύρνης (17:15, Καυτανζόγλειο Στάδιο)

Διαιτητής: Κουμπαράκης (Θράκης)

Βοηθοί: Σίπκας (Πέλλας), Δημητριάδης (Καστοριάς)

4ος: Κιγιντζή (Θράκης)

ΟΦΗ - Παναθηναϊκός (19:30, «Θ. Βαρδινογιάννης»)

Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Δημητριάδης (Μακεδονίας), Καλφάκης (Χανίων)

4ος: Γιαννουλάκης (Χανίων)

4ος όμιλος

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

Ξάνθη - Καλλονή (15:00, Ξάνθη Arena)

Διαιτητής: Φωτιάδης (Σερρών)

Βοηθοί: Κωτούλας (Σερρών), Καραΐσκος (Έβρου)

4ος: Κυριαζίδης (Έβρου)

6ος όμιλος

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

Κέρκυρα - Λαμία (15:00, ΕΑΚ Κέρκυρας)

Διαιτητής: Ρούσσος - Μπεκερτζής (Πρέβεζας)

Βοηθοί: Καλφόγλου (Θεσπρωτίας), Κολοσιώνης (Αιτ/νίας)

4ος: Αθανασίου (Άρτας)

7ος όμιλος

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

Παναιτωλικός - Πανθρακικός (15:00, Γήπεδο Παναιτωλικού)

Διαιτητής: Πουλημάς (Κέρκυρας)

Βοηθοί: Μεσσήνης (Αχαΐας), Σκορδίλης (Κέρκυρας)

4ος: Παπαδόπουλος (Αχαΐας)

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

Καλλιθέα - Ατρόμητος (17:15, Δημ. «Γρ. Λαμπράκης»)

Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

Βοηθοί: Βεργέτης (Αρκαδίας), Παλαμίδας (Λακωνίας)

4ος: Μιχελής (Πειραιά)

8ος όμιλος

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

Κισσαμικός - Πανιώνιος (17:15, Μάλεμε)

Διαιτητής: Φουκάκης (Ηρακλείου)

Βοηθοί: Κουράκης, Νικολακάκης (Ηρακλείου)

4ος: Βοσκάκης (Ρεθύμνου)

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

Λεβαδειακός - Πανσερραϊκός (15:00, Δημ. Στάδιο Λιβαδειάς)

Διαιτητής: Αντωνίου (Αθηνών)

Βοηθοί: Τουμπακάρης (Αθηνών), Κοντιζάς (Πειραιά)

4ος: Λάμπρου (Εύβοιας)

Σχόλια