ΟΦΗ-Πανελευσινιακός LIVE (2-0 ΤΕΛΙΚΟ)

Μετά τις ισοπαλίες με Κισσαμικό και Καλλονή, ο ΟΦΗ φιλοξενεί τον Πανελευσινιακό με στόχο να πανηγυρίσει την πρώτη του νίκη στη Football League.

Παρακολουθείστε LIVE την εξέλιξη της αναμέτρησης από το neakriti.gr αλλά και μέσω LiveStreaming από την απευθείας μετάδοση της ΚΡΗΤΗ TV.

Ξεκίνησε το ματς!

1' Δυνατά μπήκε στο παιχνίδι ο ΟΦΗ και στην πρώτη του επίθεση απείλησε με τον Χαντί!

9' ΓΚΟΛ, 1-0 ο ΟΦΗ! Πέναλτι κερδίζει ο ΟΦΗ σε ανατροπή του Μιλοσάβλιεφ από τον Τσούπρο! Εκτελεί ο Χαντί και ανοίγει το σκορ, 1-0 για τον ΟΦΗ!

13' Συνεχίζει δυνατά ο ΟΦΗ έχοντας σημαντικές ευκαιρίες με Χαντί και Όγκμποε για δεύτερο τέρμα.

15' Σπουδαία φάση και με τον Ράντι να σουτάρει άουτ ενώ είχε προηγηθεί εξεαιρετική ανάπτυξη από αριστερά με τον Μιλοσάβλιεφ.

19' Νέα ενέργεια από αριστερά με τον δραστήριο Μιλοσάβλιεφ, ο οποίος μπήκε στην περιοχή και σούταρε άουτ.

24' Έχασε τη μπάλα μετά από κόρνερ ο τερματοφύλακας του Πανελευσινιακού αλλά ο Όστοιτς αιφνιδιάστηκε και δεν βρήκε στόχο σε άδειο τέρμα.

37' Ο Όγκμποε σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Σύμφωνα με τον τηλεοπτικό φακό, ο Όγκμποε καλυπτόταν από αμυντικό της Ελευσίνας.

39' Άλλαξαν ωραία τη μπάλα στην επιθεση οι παίκτες του ΟΦΗ με το σουτ του Κοιλιάρα από αριστερά να καταλήγει εκτός εστίας.

41' ΓΚΟΛ, 2-0 ο ΟΦΗ! Μετά από φάση διαρκείας και απόκρουση του Γκόμες σε σουτ του Μιλοσάβλιεφ, ο Σέρβος μεσοεπιθετικός έβγαλε σέντρα στο Μίκιτς που εστω και με περιπετειώδη τρόπο έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για δεύτερη φορά.

Ολοκλήρωση α' ημιχρόνου, ΟΦΗ-Πανελευσινιακός 2-0. Εξαιρετική εμφάνιση ο ΟΦΗ με δύο γκολ και πολλές φάσεις μπροστά στην αντίπαλη εστία.

Έναρξη β' ημιχρόνου

46' Με τη σέντρα του β' μέρους ο ΟΦΗ απειλεί με τον Μιλοσάβλιεφ, μπαίνοντας θετικά στο ματς και στην επανάληψη.

49' Πρώτη φάση για τον Πανελευσινιακό στο ματς, με το σουτ του Ρόκα να σταματάει στο κάθε δοκάρι της εστίας.

59' Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ με τον Γκόμες να αποκρούει το τετ α τετ με τον Ράντι.

60' Σε θέση βολής ο Μίκιτς μέσα στην περιοχή, σουτάρει αλλά η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

76' Αλλαγή για τον ΟΦΗ, με τον Όγκμποε να αποχωρεί τραυματίας και τη θέση του να παίρνει ο Μάνος.

79' Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ, με τον Κιάσσο να παίρνει τη θέση του Μιλοσάβλιεφ.

ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ: ΟΦΗ-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 2-0

Oι συνθέσεις των ομάδων

ΟΦΗ: Δαύκος, Μίκιτς, Κοιλιάρας, Κομεσίδης, Όστοϊτς, Αντουκόρ, Μπουρσέλης (85' Νάστος), Χαντί, Μιλοσάβλιεφ (79' Κιάσσος), Ράντι, Όγκμποε (76' λ.τ. Μάνος).

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ: Φελίπε Γκόμες, Αρβανίτης, Σιλιγαρδάκης, Τσίγκρος, Γραικός (60' Κορομηλάς), Κωνσταντινίδης, Κασνέτση, Ιορδανίδης (46' Δημόπουλος), Τσούπρος, Κωστόπουλος (46' Ρόκας)