Αθλητισμός

Με εμβόλιμη η Football League πριν τις γιορτές

Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα στη Football League από την 6η μέχρι την 9η αγωνιστική, με τη δράση να συνεχίζεται με εμβόλιμη λίγο πριν τα Χριστούγεννα (21/12).

Ο ΟΦΗ πάει στην έδρα της Καλλιθέας 18 Δεκεμβρίου, ενώ υποδέχεται τον Παναιγιάλειο την Τετάρτη 21 του μήνα.

Με το νέο έτος την Τετάρτη 4/1 θα αντιμετωπίσει τον Αγροτικό Αστέρα εκτός έδρας, ενώ στις 8 Ιανουαρίου θα αντιμετωπίσει τον Πανσερραϊκό (εντός).

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Η 6Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

Αιγινιακός-Απόλλων (15:00, Δημ. «Γ. Παραλυκίδης»)

Αγροτικός Αστέρας-Πανσερραϊκός (15:00, Γήπεδο «Δ. Κοντικάκης»)

Αναγέννηση Καρδίτσας-Κισσαμικός (15:00, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)

Σπάρτη-Καλλονή (15:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)

Άρης-Τρίκαλα (15:00, «Κλ. Βικελίδης»)

Παναιγιάλειος-Αχαρναϊκός (15:00, Δημ. Στάδιο Αιγίου)

Καλλιθέα-ΟΦΗ (15:00, Δημ. «Γρ. Λαμπράκης»)

Πανθρακικός-Πανελευσινιακός (15:00, ΔΑΚ Κομοτηνής)

ΑΟ Χανιά-Λαμία (15:00)

Η 7Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου

Κισσαμικός-Αιγινιακός (15:00)

Αχαρναϊκός-Αγροτικός Αστέρας (15:00, Δημ. Αχαρνών)

ΟΦΗ-Παναιγιάλειος (15:00, «Θ. Βαρδινογιάννης»)

Πανελευσινιακός-Σπάρτη (15:00, Δημ. Στάδιο Ελευσίνας)

Απόλλων-Αχαρναϊκός (15:00)

Καλλονή-Αναγέννηση Καρδίτσας (15:00, Δημ. Στάδιο Μυτιλήνης)

Λαμία-Καλλιθέα (15:00, ΔΑΚ Λαμίας)

Τρίκαλα-Πανθρακικός (15:00, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)

Άρης-ΑΟ Χανιά (15:00, «Κλ. Βικελίδης»)

Η 8Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τετάρτη 4 Ιανουαρίου

Κισσαμικός-Απόλλων (15:00)

Πανσερραϊκός-Αχαρναϊκός (15:00, Δημ. Σερρών)

Αιγινιακός-Καλλονή (15:00, Δημ. «Γ. Παραλυκίδης»)

Αγροτικός Αστέρας-ΟΦΗ (15:00, Γήπεδο «Δ. Κοντικάκης»)

Αναγέννηση Καρδίτσας-Πανελευσινιακός (15:00, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)

Παναιγιάλειος-Λαμία (15:00, Δημ. Στάδιο Αιγίου)

Σπάρτη-Τρίκαλα (15:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)

Καλλιθέα-Άρης (15:00, Δημ. «Γρ. Λαμπράκης»)

Πανθρακικός-ΑΟ Χανιά (15:00, ΔΑΚ Κομοτηνής)

Η 9Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Κυριακή 8 Ιανουαρίου

Απόλλων-Αχαρναϊκός (15:00)

Καλλονή-Κισσαμικός (15:00, Δημ. Στάδιο Μυτιλήνης)

ΟΦΗ-Πανσερραϊκός (15:00, «Θ. Βαρδινογιάννης»)

Πανελευσινιακός-Αιγινιακός (15:00, Δημ. Στάδιο Ελευσίνας)

Λαμία-Αγροτικός Αστέρας (15:00, ΔΑΚ Λαμίας)

Τρίκαλα-Αναγέννηση Καρδίτσας (15:00, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)

Άρης-Παναιγιάλειος (15:00, «Κλ. Βικελίδης»)

ΑΟ Χανιά-Σπάρτη (15:00)

Πανθρακικός-Καλλιθέα (15:00, ΔΑΚ Κομοτηνής)

Σχόλια