Εξαιρετικές μάχες από τους μικρούς ξιφομάχους του ΑΟ Θησέα

Πολύ καλή παρουσία είχαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του ΑΟ Θησέα Ηρακλείου, οι οποίοι πήραν μέρος στους περιφερειακούς αγώνες ξιφασκίας παμπαίδων-παγκορασίδων που φιλοξενήθηκαν το περασμένο σαββατοκύριακο στο ΟΑΚΑ.

Στο ξίφος μονομαχίας παγκορασίδων, η Ελένη Μελαμπιανάκη τερμάτισε στην 5η θέση, η Μάγια Παπαδοπούλου ήταν 28η και η Εβελίνα Σύρμου στους πρώτους της αγώνες τερμάτισε στην 34η θέση.

Στα αγόρια, ο Μιχαήλ Σύρμος έχασε στον πόντο την πρόκριση για την τελική 16άδα μένοντας στην 27η θέση.

Στη σπάθη παμπαίδων 8-10 ετών, ο Γεώργιος Τζωρτζουλάκης κατέκτησε την 5η θέση και ο Γεώργιος Δρακάκης την 12η, ενώ στην κατηγορία 11-13 ο Ιάσονας Πάσσαμ ήταν 6ος και ο Πολυχρονάκης Ιωάννης 18ος.

Το Δ.Σ. του ΑΟ  Θησέα ευχαριστεί ιδιαίτερα τους Μιχάλη Πασσαδάκη και Αλέξανδρο Κοντογιάννη, για την στήριξή τους στην προσπάθεια τον αθλητών καθώς και τις ΑΝΕΚ LINES για τη βοήθεια στις μετακινήσεις των αθλητών.