Αθλητισμός

Τι έγινε στο Παιδικό πρωτάθλημα της ΕΠΣΗ

Πολύ όμορφη εικόνα αντίκριζε κανείς αν έκανε το περασμένο σαββατοκύριακο μια πρωινή βόλτα από τα γήπεδα του Ηρακλείου, στα γήπεδα όπου είχε σέντρα το Παιδικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου ΕΠΣΗ-Περιφέρειας Κρήτης.

 Οι αγωνιστικοί χώροι γέμισαν παιδιά και απέξω οι γονείς τους να τα χειροκροτούν και να τα επιβραβεύουν. Στην πρεμιέρα του Παιδικού Πρωταθλήματος κύλησαν όλα ομαλά και πραγματικά τέτοιες διοργανώσεις ανεβάζουν το επίπεδο του ηρακλειώτικου ποδοσφαίρου. Αναλυτικά τα αποτελέσματα στα περισσότερα από 90 παιχνίδια που έγιναν το σαββατοκύριακο:

Α' ΟΜΙΛΟΣ 2002-2003

ΓΗΠΕΔΟ ΠΟΑ

ΠΟΑ-ΟΦΗ      0-0

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΠΑΝΟΜ ΑΡΕΝΑ      4-0

ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ-ΛΙΝΤΟ      1-0

ΡΕΠΟ: ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ

Β' ΟΜΙΛΟΣ 2002-2003

ΓΗΠΕΔΟ ΑΛΜΥΡΟΥ

ΛΙΝΤΟ-ΠΟΑ      2-1

ΗΡΟΔΟΤΟΣ-ΑΕ ΚΡΗΤΗΣ      0-1

ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ-ΟΦΗ      2-2

ΑΟΤ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ      0-0

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ      1-1

Γ' ΟΜΙΛΟΣ 2002-2003

ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΛΙΑΝΗΣ

ΓΙΟΥΧΤΑΣ-ΜΙΝΩΙΚΗ      2-2

ΑΣΤΕΡΙΩΝΑΣ-ΗΡΟΔΟΤΟΣ      2-1

ΜΟΙΡΕΣ-ΓΟΡΤΥΣ      3-2

ΟΦΑ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ      0-3

Δ' ΟΜΙΛΟΣ 2002-2003

ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΛΕΣΑ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΠΟΑ      0-0

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ-ΑΕΤΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ      2-5

ΕΓΟΗ/ΟΛΥΜΠ-ΑΜΝΙΣΟΣ/ΡΩΜΑΝΟΣ      3-1

ΟΦΗ-ΠΑΟΚ      0-2

 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ      1-2

Α' ΟΜΙΛΟΣ 2004-2005

ΓΗΠΕΔΟ ΠΟΑ

ARENA SPORTS CENTER-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ      0-3

ΠΟΑ-ΛΙΝΤΟ      1-1

ΡΕΠΟ: ΟΦΗ

 Β' ΟΜΙΛΟΣ 2004-2005

ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ      3-0

ΠΟΑ-ΑΟΤ      1-3

ΑΕ ΚΡΗΤΗΣ-ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΓ ΝΙΚ      5-0

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΛΙΝΤΟ      1-0

ΟΦΗ-ΑΣΤΕΡΙΩΝΑΣ      4-1

Γ1 ΟΜΙΛΟΣ 2004-2005

ΓΗΠΕΔΟ Γ. ΣΚΟΥΡΕΛΟΥ

ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ-ΛΙΝΤΟ      3-2

ΠΟΑ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ      1-7

 ΡΕΠΟ: ΜΙΝΩΙΚΗ

Γ2 ΟΜΙΛΟΣ 2004-2005

ΓΗΠΕΔΟ Γ. ΣΚΟΥΡΕΛΟΥ

ΗΡΟΔΟΤΟΣ-ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ      2-1

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ      3-0α.α.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ-ΟΦΗ      7-3

Δ' ΟΜΙΛΟΣ 2004-2005

ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ

ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ-ΛΙΝΤΟ      8-3

ΑΕ ΚΡΗΤΗΣ-ΟΦΑ      2-3

ΟΦΗ ΧΕΡ/ΣΟΥ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ      3-8

ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ-ΚΑΝΤΙΑ      1-5

Ε' ΟΜΙΛΟΣ 2004-2005

ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ

ΓΙΟΥΧΤΑΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ      3-0

ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ-ΠΟΑ      9-1

ΠΑΝΟΜ ΑΡΕΝΑ-ΑΕ ΚΡΗΤΗΣ      9-0

ΓΟΡΤΥΣ-ΑΟΚ      3-0α.α.

ΣΤ' ΟΜΙΛΟΣ 2004-2005

ΓΗΠΕΔΟ LIDO SOCCER

ΠΑΟΚ-ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ      0-3α.α.

GERARDS PAPADAKIS-ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ      0-3

ΜΟΙΡΕΣ      -ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ      8-1

ΚΟΡΑΚΑΣ-ΑΛΜΥΡΟΣ      7-6

ΡΕΠΟ: ΑΜΝΙΣΟΣ-ΡΩΜΑΝΟΣ

Α' ΟΜΙΛΟΣ 2006-2007

ΓΗΠΕΔΟ CANDIA

ΛΙΝΤΟ-ΟΦΗ      3-2

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΠΟΑ      8-3

ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ-ΠΑΝΟΜ ΑΡΕΝΑ      3-3

Β1 ΟΜΙΛΟΣ 2006-2007

ΓΗΠΕΔΟ ΠΟΑ

ΜΙΝΩΙΚΗ-ΑΕ ΚΡΗΤΗΣ      4-6

ΠΟΑ-ΑΟΤ      1-1

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΟΦΗ      0-2

Β2 ΟΜΙΛΟΣ 2006-2007

ΓΗΠΕΔΟ ΠΟΑ

ΛΙΝΤΟ-ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ      3-5

ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ-ΓΙΟΥΧΤΑΣ      6-0

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΗΡΟΔΟΤΟΣ      7-1

ΡΕΠΟ: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

Γ1 ΟΜΙΛΟΣ 2006-2007

ΓΗΠΕΔΟ Γ. ΣΚΟΥΡΕΛΟΥ

ΗΡΟΔΟΤΟΣ-ΦΑΙΣΤΟΣ      3-5

ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ-ΑΣΤΕΡΙΩΝΑΣ      2-3

ΜΙΝΩΙΚΗ-ΚΑΝΤΙΑ      4-7

Γ2 ΟΜΙΛΟΣ 2006-2007

ΓΗΠ. Γ.ΣΚΟΥΡΕΛΟΥ

ΛΙΝΤΟ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ      3-3

ΟΦΗ ΧΕΡ/ΣΟΥ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ      4-1

ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΓ ΝΙΚ      -ΜΟΙΡΕΣ      0-3

Δ1 ΟΜΙΛΟΣ 2006-2007

ΓΗΠΕΔΟ CALCETTO

ΑΜΝΙΣΟΣ-ΓΑΛΙΑ /ΟΛΥΜΠ.      5-4

ΑΓ ΒΑΡΒΑΡΑ-ΓΟΡΤΥΣ      6-2

ΠΟΑ-ΟΦΑ      3-2

Δ2 ΟΜΙΛΟΣ 2006-2007

ΓΗΠΕΔΟ CALCETTO

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΛΙΝΤΟ      1-1

ΚΟΡΑΚΑΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ      8-5

ΖΑΡΟΣ-ΟΦΗ ΧΕΡ/ΣΟΥ      9-0

ΔΩΡΙΕΑΣ-ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ      0-5

Ε' ΟΜΙΛΟΣ 2006-2007

ΓΗΠΕΔΟ ΑΛΜΥΡΟΥ

ΠΗΓΑΣΟΣ-ΛΙΝΤΟ      -

ΑΛΜΥΡΟΣ-ΠΟΑ            -

ΟΦΗ-ΑΟΚ      -

ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ-GERARDS PAPADAKIS      1-1

Α' ΟΜΙΛΟΣ 2008-2009

ΓΗΠΕΔΟ ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ

ΠΟΑ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ      4-7

ΜΙΝΩΙΚΗ-ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ      3-14

ΠΑΝΟΜ ΑΡΕΝΑ-ΛΙΝΤΟ      3-6

Β' ΟΜΙΛΟΣ 2008-2009

ΓΗΠΕΔΟ ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΠΟΑ      15-0

ΛΙΝΤΟ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ      3-3

ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΓ. ΝΙΚ-ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ      1-6

ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ-ΑΟΤ      4-3

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΑΕ ΚΡΗΤΗΣ      1-2

Γ' ΟΜΙΛΟΣ 2008-2009

ΓΗΠΕΔΟ SPORT POINT

ΟΦΗ-ΗΡΟΔΟΤΟΣ      1-14

ΛΙΝΤΟ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ      2-0

ΟΦΗ ΧΕΡ/ΣΟΥ-ΜΟΙΡΕΣ      9-1

ΟΦΑ-ΠΑΟ ΔΕΙΛΙΝΩΝ      1-5

Δ' ΟΜΙΛΟΣ 2008-2009

ΓΗΠΕΔΟ SPORT POINT

ΛΙΝΤΟ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ      1-4

ΗΡΟΔΟΤΟΣ-ΟΦΗ      0-5

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΙΩΝΑΣ      7-0

ΔΩΡΙΕΑΣ-ΠΟΑ      0-13

E' ΟΜΙΛΟΣ 2008-2009

ΓΗΠΕΔΟ LIDO SOCCER

GERARDS PAPADAKIS-ΑΛΜΥΡΟΣ      10-9

ΠΟΑ-ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ      2-5

ΚΑΝΤΙΑ ΣΠΟΡ-ΚΟΡΑΚΑΣ      0-15

ΠΗΓΑΣΟΣ-ΑΜΝΙΣΟΣ ΡΩΜΑΝΟΣ      3-0α.α.

A' ΟΜΙΛΟΣ 2010-2011

ΓΗΠΕΔΟ CANDIA

ΛΙΝΤΟ-ΠΑΝΟΜ ΑΡΕΝΑ      5-2

ΗΡΟΔΟΤΟΣ-ΠΟΑ      3-4

ΑΕ ΚΡΗΤΗΣ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ      0-5

B' ΟΜΙΛΟΣ 2010-2011

ΓΗΠΕΔΟ CALCETTO

ΜΙΝΩΙΚΗ-ΚΑΝΤΙΑ ΣΠΟΡ      4-2

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ      3-4

ΠΟΑ-ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ      1-6

Γ' ΟΜΙΛΟΣ 2010-2011

ΓΗΠΕΔΟ Γ.ΣΚΟΥΡΕΛΟΥ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΟΦΗ      7-2

ΠΗΓΑΣΟΣ-ΟΦΗ ΔΑΦΝΩΝ      2-2

ΗΡΟΔΟΤΟΣ-ΑΛΜΥΡΟΣ       3-4

Σχόλια