Αναμενόμενη ήττα του ΝΟΡ από τον Ολυμπιακό

Δεν μπόρεσε να κοντράρει τον πρωτοπόρο και αήττητο Ολυμπιακό ο Ναυτικός Όμιλος Ρεθύμνου στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου γνωρίζοντας την ήττα με 6-19 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Α1 υδατοσφαίρισης των γυναικών.

Ο Ολυμπιακός έκανε επίδειξη δύναμης στο πρώτο 8λεπτο προηγούμενος με 0-4 και παρότι οι Ρεθυμνιώτισσες ανέβασαν την απόδοσή τους στη 2η περίοδο μειώνοντας το σκορ δεν μπόρεσαν να απειλήσουν ουσιαστικά καθώς στο δεύτερο ημίχρονο οι «ερυθρόλευκες» ήταν καταιγιστικές.

Πρώτη σκόρερ του αγώνα ήταν η Αλεξάνδρα Ασημάκη που σημείωσε εννέα γκολ, όσα δηλαδή δεν κατάφερε να πετύχει το Ρέθυμνο σε όλο τον αγώνα.

Οκτάλεπτα: 0-4, 4-7, 0-2, 2-6

ΝΟ Ρεθύμνου (Φιτσανάκης): Μαυρέλου 3, Μυριοκεφαλιτάκη 1, Σολανάκη 2.

Ολυμπιακός (Παυλίδης): Πλευρίτου Ελ. 1, Ελευθεριάδου 1, Σώρα 1, Αβραμίδου 3, Ασημάκη 9, Έμολο 1, Πλευρίτου Β. 2, Σταματοπούλου 1.