Κατέρρευσε στο 4ο δεκάλεπτο το Αρκάδι

Τρίτωσε το… κακό για το Αρκάδι καθώς γνώρισε την 3η του ήττα σε ισάριθμα ματς στην Α2 Εθνική κατηγορία του μπάσκετ.

Οι Ρεθυμνιώτισσες παρουσίασαν μεν βελτιωμένο πρόσωπο σε σχέση με τα δύο πρώτα παιχνίδια, όμως δεν απέφυγαν την ήττα με 38-51 από τα Μελίσσια στο κλειστό «Μ. Μερκούρη».

Τα κορίτσια του Κώστα Πλευράκη μπήκαν μουδιασμένα στο παρκέ και βρέθηκαν να χάνουν με 6-20 στο 10'. Στο 2ο δεκάλεπτο, ωστόσο, βελτιώθηκαν σε άμυνα και επίθεση και με επιμέρους 14-8 μείωσαν σε 20-28 στο ημίχρονο, αλλά και σε 33-36 λίγο πριν το 30λεπτο. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, όμως έχασε και πάλι την επαφή τους με το σκορ, πέτυχαν μόλις επτά πόντους και τα Μελίσσια κατάφεραν να ξεφύγουν φτάνοντας στη νίκη.

Διατητές: Γεράνιος, Λαμπίρης.

Δεκάλεπτα: 6-20, 20-28 (ημίχ), 31-37, 38-51.

ΑΡΚΑΔΙ (Κ. Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 6, Ρήγα, Μούκα 8 (1), Ζουμπεράκη 5, Κουλούρη Σ. 14 (3), Μιχελιδάκη, Καζά 5, Καλοκύρη, Παναγιωτάκη, Χαμογεωργάκη, Φραγγελάκη, Ταταράκη.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μ. Μαλαμά): Καραβέλη 6, Καπερώνη, Τζουγκράκη 3(1), Κουρουβάνη, Δούρου, Κοιλιαρίδη 14, Παπαδρόσου 8, Ζακυνθινού 2, Χριστακοπούλου, Βελούδου 12, Νικολέτου, Καλημέρη 4.