Άδικη ισοπαλία για τον Εργοτέλη, 2-2 με Ιάλυσο

Εντός έδρας «στραβοπάτημα» για τον Εργοτέλη στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Γ' Εθνικής, καθώς έμεινε στο 2-2 με τον Ιάλυσο στο Παγκρήτιο Στάδιο, με το αποτέλεσμα να τον αδικεί.

Η ομάδα του Ηρακλείου προηγήθηκε με τον Καλέ, όμως οι Ροδίτες έφεραν… τούμπα στο ματς από το πρώτο ημίχρονο και η ισοφάριση ήρθε τελικά με αυτογκόλ του Φυλακούρη, λίγο πριν το τέλος.

Τρία δοκάρια και πολλές χαμένες ευκαιρίες για την ομάδα του Ηρακλείου, που δικαιούται να τα έχει με την τύχη της.

Το «φιλμ» της αναμέτρησης

10' ΓΚΟΛ  για τον Εργοτέλη. Μετά από διπλή προσπάθεια ο Καλέ πλάσαρε εύστοχα για το 1-0.

16' Δοκάρι ο Εργοτέλης. Ο Κολώκας έκανε το πλασέ μέσα από την περιοχή, όμως η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

21' Ζήτησε πέναλτι ο Εργοτέλης για χέρι του Ρεκλείτη.

39' ΓΚΟΛ ο Ιάλυσος. Στην πρώτη τους ευκαιρία οι Ροδίτες σκόραραν με τον Σπάρταλη με κοντινό σουτ.

45+3' ΓΚΟΛ για τον Ιάλυσο. Οι Ροδίτες βγήκαν στην αντεπίθεση και μετά από πάσα του χατζηφούντα ο Δελαπόρτας πήρε την μπάλα κακι με πλασέ σε κενή εστία έκανε το 1-2.

46' Σέντρα στην επανάληψη.

66' Ωραία κεφαλιά του Καϊμακαμούδη έπειτα από σέντρα του Τσουμπάγκα, η μπάλα θα γύγει για λίγο εκτός εστίας.

67' Τρίτο δοκάρι για τον Εργοτέλη, δυνατό σουτ του Καϊμακαμούδη σταμάτησε στο οριζόντιο της εστίας του Παπαδόπουλου.

87' ΙΣΟΦΑΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Σέντρα του Καλέ από αριστερά, ο Φυλακούρης στην προσπάθεια του να απομακρύνει στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και έτσι γίνεται 2-2.

95' Πιέζει ο Εργοτέλης για την ολική ανατροπή, όμως το σουτ του Καϊμακούδη θα περάσει άουτ.

Τελικό αποτέλεσμα 2-2 στο Παγκρήτιο Στάδιο, με τον Κασσελάκη να "σφυρίζει" για τελευταία φορά.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Γιάννης Χατζηνικολάου): Στεφανάκος, Γκοτσούλιας, Τσουμάγκας, Τζανής (73' Μανουσάκης), Κολόκας, Ρουσάκης, Πόι, Μισέλ, Κατσικοκέρης, Κοιλιάρας (54' Καϊμακαμούδης), Καλέ.

ΙΑΛΥΣΟΣ (Ηλίας Φυντάνης): Παπαδόπουλος, Παφιάκης (71' Καρπαθάκης), Κοκκίνης (21' λ.τ. Λίτσος), Φυλακούρης, Βαλιτζό, Ρεκλείτης, Αρχοντούλης, Σπάρταλης (81' Χατζηπέτρος), Χατζηφούντας, Παυλίδης, Δελαπόρτας.