Μεγάλο «διπλό» η Γιουβέντους, πεντάρα η Ρεάλ!

Η Γιουβέντους πήρε μεγάλο «διπλό» απόψε στη Γαλλία απέναντι στη Λιόν κερδίζοντας με σκορ 0-1 στο σημαντικότερο παιχνίδι της βραδιάς στην 3η αγωνιστική των ομίλων του Champions League. Το γκολ της Γιουβέντους σημείωσε ο Κουαδράδο ενώ έπιασε πέναλτι στο α' ημίχρονο ο Μπουφόν!

Kαταιγιστική ήταν η Ρεάλ Μαδρίτης κερδίζοντας με 5-1 τη Λέγκια Βαρσοβίας και συνεχίζει να μοιράζεται την κορυφή στον 6ο Όμιλο με τη Ντόρτμουντ, που νίκησε 1-2 τη Σπόρτινγκ Λισαβόνας.

Δύο ισοπαλίες και κατάσταση… θρίλερ στον 5ο Όμιλο για ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Μονακό (1-1) και Λεβερκούζεν-Τότεναμ (0-0).

Η μοναδική ομάδα που έχει το «3 στα 3» είναι η Λέστερ στον 7ο Όμιλο μετά τη νίκη της με 1-0 επί της Κοπεγχάγης ενώ με πέναλτι στις καθυστερήσεις η Πόρτο για τον ίδιο όμιλο νίκησε 1-2 την Κλαμπ Μπριζ.