Φιλική νίκη του ΟΦΗ (0-1) κόντρα στον ΑΟΧ στα Χανιά

Στο γήπεδο Περιβολίων που θα παίξει στην πρεμιέρα της Football League κόντρα στον Κισσαμικό, o OΦΗ με γκολ του Χαντί στο 48ο λεπτό κέρδισε στο φιλικό (0-1) τον ΑΟ Χανιά...

Η ομάδα του Νίκου Νιόπλια, έχασε πέναλτι με τον Βουό στο 26' (το κέρδισε και το εκτέλεσε ο ίδιος αλλά μπλόκαρε ο Αθανασίου το χλιαρό σουτ του Ιβοριανού επιθετικού), σε ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς φάσεις, που έληξε χωρίς τέρματα (0-0)

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι αλλαγές έδωσαν πνοή στον ΟΦΗ, ο οποίος πήρε κεφάλι στο 48' με ωραίο σούτ του Χαντί, μετά απο ενέργεια του Μιλοσάβλιεφ, αλλά χρειάστηκε ο γκολκήπερ Δάφκος να αποκρούσει και αυτός το πέναλτι του Τσουκάνη στο 77' (το κέρδισε ο Μάνιας απο τον Οστοιτς), για να μπορει ο ΟΦΗ να πάρει τη νίκη στα Χανιά, σε ένα φιλικό που ήταν δυνατό,ανταγωνιστικό και βοήθησε και τις δυο ομάδες, που ετοιμάζονται για την πρεμιέρα της Football league.

Διαιτητής: Tσαγκαράκης (Χανίων)

ΑΟΧανιά: Αθανασίου, Ζέρης,Ρούνιτς, Θεολόγου, Νικολόπουλος,Ηρακλής, Τσουκάνης, Σιάννης (52' Αποστολόπουλος),Φουρλάνος, Λύρας (52' Μάνιας), Σταματής.

Στον πάγκο οι:Παπουρτζής, Αποστολόπουλος, Μανιάς, Δαμιανάκης, Βαρούχας, Μαργαρίτης, Μούδιος, Νέρο, Λάλι.

ΟΦΗ: Δάφκος, Αντουκόρ (70' Νάστος), Ράντι (46' Μιλοσάβλιεφ), Μασάδο (70' Βρεττός), Μίκιτς (46' Οστοιτς), Βουό (70' Ογκμποε), Βαλλιάνος, Κοιλιάρας (46' Χαντί), Κομεσίδης (70' Χίσι),Κώτσιος, Μπουρσέλης (46' Μιλοσάβλιεφ).