Καλή εικόνα και νίκη του ΟΦΗ με 3-0 επί του Πανθηραϊκού

Σε καλή κατάσταση έδειξε ότι βρίσκεται ο ΟΦΗ στο φιλικό με τον Πανθηραϊκό, το οποίο φιλοξενήθηκε σήμερα στο «Γεντί Κουλέ».

Η ομάδα του Νίκου Νιόπλια έπαιξε καλό ποδόσφαιρο και επικράτησε με 3-0 κόντρα σε μία ομάδα που αγωνίζεται στη Γ' Εθνική.

Το σκορ άνοιξε στο 20ο λεπτό ο Χαντί μετά από πάσα… τακουνάκι του Βουό, ενώ τα άλλα δύο τέρματα του ΟΦΗ πέτυχε ο Μάνος στο 63' και στο 67' μετά από ασίστ του Μιλοσάβλιεφ.

Διαιτητής: Βισκαδούρος . Βοηθοί: Δασκαλάκης, Μαυραντωνάκης

ΟΦΗ: Δάφκος (59' Παπαδάκης), Κώτσιος (59' Φαζός), Βαλλιάνος (59' Τουγλής), Οστοιτς, Βουό (59' Μάνος), Χαντι (59' Ογκμποε), Μίκιτς (59' Κομεσίδης), Μπουρσέλης (59' Μανιαδής), Κοιλιάρας (59' Βρετός), Αντουκόρ (59' Χίσι), Μασάδο (59' Μιλοσάβλιεφ).

Πανθηραικός: Πουρής, Κωλέτσης, Καλαγκάνης,Κουμπαρούλης, Σαββίδης (76' Κορτσινίδης), Λούκας,Φύτρος (64' Ζώνας), Μπακάκης, Παπίτσας, Περιάλης, Γαρυφαλόπουλος (51' Μωραίτης).

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

10' Το πρώτο σούτ για τον ΟΦΗ. Σούτ του Χαντί η μπάλα πάνω απο τα δοκάρια.

15' Παράλληλη σέντρα-σούτ του Χαντί, η μπάλα φεύγει άουτ. Δεν πρόλαβε να μπεί στην φάση ο Βουό.

20' Το 1-0 για τον ΟΦΗ. Ο Μπουρσέλης βγάζει στον Βουό, αυτός με ...τακουνάκι βγάζει μόνο τον Χαντί με τον τερματοφύλακα, ο μέσος του ΟΦΗ πλασάρε σωστά και ανοίγει το σκόρ. Ωραίο γκολ για τον ΟΦΗ σε μια φάση που «χάθηκε» η μπάλα.

30' Ωραια επέμβαση του γκολκήπερ Πουρή σε δυνατό σούτ του Μασάδο απο το ύψος της περιοχής.

32' Νέα μεγάλη επέμβαση του γκολκήπερ Πουρή, σε ωραία κίνηση και δυνατό σούτ του Βουό μέσα απο την περιοχή.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ 1-0

56' Απευθείας χτύπημα φάουλ του Μασάδο, η μπάλα λίγο πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι.

59' Μαζίκες αλλαγές απο το Νικο Νιόπλια. Μένει μόνο ο Οστοιτς. Φεύγουν οι υπόλοιποι.

63' Το 2-0 για τον ΟΦΗ. Ωραία ενέργεια του Μιλοσάβλιεφ, ο οποίος βγάζει για τον Μάνο στο πέναλτι και αυτός με ωραία προσποίηση και εξαιρετικό πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα (2-0).

65' Εντυπωσιακή επέμβαση του νεαρού τερματοφύλακα του ΟΦΗ Παπαδάκη, σε σούτ του Μωραίτη.

67' Το 3-0 για τον ΟΦΗ. Νέα ωραία ενέργεια του Μιλοσάβλιεφ, ο οποίος βγάζει έτοιμο γκολ στον Μάνο, που πλασάρει σωστά και στενει τη μπάλα στα δίχτυα!!!

77' Ο βοηθός σταματάει τον Μάνο με οφσάιντ, με τον επιθετικό του ΟΦΗ απέναντι απο το τερματοφύλακα να στέλνει τη μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι.

82' Νέα καλή επέμβαση του γκολκήπερ  του ΟΦΗ Παπαδάκη, σε σούτ του Περιάλη.

86' Μεγάλη επέμβαση του Πουρή σε σούτ του Βρετού μέσα απο την περιοχή.