Διακρίσεις του ΟΦΗ στον ημιμαραθώνιο Κρήτης

Πολύ καλή παρουσία είχαν οι δρομείς του ΟΦΗ στον ημιμαραθώνιο Κρήτης που πραγματοποιήθηκε χθες Κυριακή στο Αρκαλοχώρι.

Ο EL AARFAOUI ABDELLATIF κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο τερματίζοντας 2ος στη Γενική κατάταξη, ενώ  ο Σταμάτης Παπαδάκης ήταν 4ος στην Γενική κατάταξη και 1ος στην ηλικιακή κατηγορία 40-49.

Ο Σηφάκης Μανώλης ήταν 5ος στην Γενική κατάταξη και 2ος στην ηλικιακή κατηγορία 40-49, ενώ ο Τζιώτης Νικηφόρος ήταν 8ος στην Γενική κατάταξη και 4ος στην ηλικιακή κατηγορία 40-49. Ο Βουρεξάκης Ανδρέας ήταν 1ος στην ηλικιακή κατηγορία 30-39 και τέλος ο Σαριδάκης Ιωάννης ήταν 1ος στην ηλικιακή κατηγορία 60+.

Πιο αναλυτικά στον αγώνα του ημιμαραθωνίου (21.1 χλμ.) οι αθλητές του ΟΦΗ σημείωσαν τις ακόλουθες διακρίσεις: