Αποκλείστηκε η Αργεντινή, πέρασε η Πορτογαλία

Οι αποτυχίες για την ομάδα ποδοσφαίρου της Αργεντινής συνεχίζονται φέτος το καλοκαίρι. Οι Αργεντίνοι ήρθαν ισόπαλοι 1-1 με την Ονδούρα και έτσι αποκλείστηκαν από τη συνέχεια του ποδοσφαιρικού τουρνουά στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο.

Μπορεί η Αργεντινή να παρουσιάστηκε χωρίς τα μεγάλα της ονόματα στο Ρίο, αλλά κανείς δεν πίστευε ότι θα αποχαιρετούσε από τόσο νωρίς το τουρνουά. Στο σημερινό ματς ήθελε μόνο νίκη για να προκριθεί, όμως δεν τα κατάφερε…

Ο Λοσάνο με πέναλτι άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Λατινικής Αμερικής, ενώ στις καθυστερήσεις ο Μαρτίνες έφερε το ματς στα ίσια.

Πρώτη στον όμιλο τερμάτισε η Πορτογαλία μετά το 1-1 με την Αλγερία. Οι Ίβηρες, που πέρασαν στους «8» ως πρώτοι, προηγήθηκαν με το πέναλτι του Πασιένσια στο 25΄, αλλά πέντε λεπτά μετά οι Αλγερινοί ισοφάρισαν με τον Μπενκάμπλια.