Νίκησε ο Λεβαδειακός στο «Αλκαζάρ»

Ο Λεβαδειακός νίκησε 2-1 την Λάρισα στο «Αλκαζάρ», ανατρέποντας το 0-1 του α΄ ημιχρόνου σε φιλικό παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο α΄ ημίχρονο και προηγήθηκαν μόλις στο 2΄με ένα εκπληκτικό σουτ του Ουρτάδο στο παραθυράκι.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Ντόστανιτς, που βραβεύθηκε πριν την έναρξη από την πρώην ομάδα του, γύρισαν το παιχνίδι με πρωταγωνιστή τον Μάντζιο.

Ο έμπειρος επιθετικός έκανε το 1-1 στο 68΄ με πέναλτι που κέρδισε ο Βασιλείου ενώ στο 85΄ διαμόρφωσε το αποτέλεσμα μετά από πάσα του Ζεζίνιο.

ΑΕΛ (Άγγελος Αναστασιάδης): Ντεγκρά (32? Ξενοδόχοφ), Κοντόρ (32' Ροβίθης), Ναβάρ (36' Μασούρας), Γιοβάνοβιτς, Φάρκας, Αναστασόπουλος, Φατιόν, Ουρτάδο, Αβραάμ, Ναζλίδης, Μαρουκάκης

Στο δεύτερο ξεκίνησαν και οι: Ξενοδόχοφ (61' Καβουσάκης), Μασούρας (60' Ρέντζας) Καρατάσιος, Σουλιώτης (65' Γκόλιας), Μονιάκης, Καπνόπουλος, Λαμπρόπουλος, Βαρέλα, Ντέλετιτς, Ροβίθης (67' Γιαννιτσάνης), Καπός.

Λεβαδειακός (Ράτκο Ντόστανιτς): Ναμάσκο (60' Μοσχονάς), Μουλόπουλος, Τριποτσέρης (60' Μανωλάς), Ουόν, Μιλιάζες, Μεντ (61' Καραχάλιος), Μαχαίρας (54' Βασιλείου), Μπελγκαζουανί (54' Ζεζίνιο), Γιακουμάκης (66' Παππάς), Σουμπίνιο (80' Μάγκας), Μάντζιος.