Άνετη νίκη της Παρί επί της Ίντερ στην Αμερική

Νικηφόρα ήταν η πρεμιέρα της Παρί Σεν Ζερμέν στο τουρνουά ICC 2016 επικρατώντας με 3-1 της Ίντερ.

Οι αγώνες φιλοξενούνται στο Όρεγκον των Ηνωμένων Πολιτειών και συγκεντρώνουν τα βλέμματα καθώς οι μεγάλοι ευρωπαϊκοί σύλλογοι… αποκαλύπτονται ενόψει της νέας αγωνιστικής σεζόν.

Στο ματς της πρεμιέρας, η Παρί Σεν Ζερμέν νίκησε άνετα με 3-1 την Ίντερ παρότι δεν αγωνίζεται πλέον με τα χρώματά της ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς.

Το σκορ άνοιξε στο 14ο λεπτό ο Οριέ. Ο Μπεν Αρφά εκτέλεσε το φάουλ με τον Χαντάνοβιτς να μην αποκρούει καλά και τον Ιβοριανό άσο να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα από κοντά. Το 1-1 έκανε ο Γιόβετιτς από το σημείο του πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η Παρί πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ του Καρζαουά, ενώ το τελικό 3-1 έκανε ξανά ο Οριέ με δυνατή κεφαλιά.