Θα κάνει ζημιές η Ρωσία στο Euro

Σε καλή κατάσταση φαίνεται να βρίσκεται η Ρωσία ενόψει της πρεμιέρας του Euro 2016 παρότι έμεινε στο 1-1 στο φιλικό παιχνίδι κόντρα στη Σερβία.

Οι Ρώσοι με τον Λούκα Μιλιβόγεβιτς να κάνει πολύ καλή εμφάνιση είχαν την υπεροχή στο φιλικό και έδειξαν ότι θα είναι δυνατός αντίπαλος για όλους στα γήπεδα της Γαλλίας. Στο πρώτο ημίχρονο είχαν αρκετές ευκαιρίες, όμως δε σκόραραν.

Στην επανάληψη, οι δύο προπονητές έκαναν αρκετές αλλαγές με τον ρυθμό του ματς να πέφτει αλλά ο Τζούμπα στο 85' άνοιξε το σκορ για τη Ρωσία. Τρία λεπτά μετά, βέβαια, ο Μίτροβιτς ισοφάρισε στο τελικό 1-1.

Ο Λούκα Μιλιβόγεβιτς αγωνίστηκε για 93 λεπτά, με τον έτερο μέσο του Ολυμπιακό, Σάσα Ζντιέλαρ, να μπαίνει στη θέση του στο τελευταίο λεπτό του αγώνα.