Σκίμπε: Στεναχωρημένοι για το γκολ στο φινάλε

Δεν ικανοποιήθηκε ο Μίχαελ Σκίμπε από την εμφάνιση της Εθνικής μας ομάδας στην ήττα με 1-0 από την Αυστραλία στο Σίδνεϊ.

Ο Γερμανός ομοσπονδιακός τεχνικός απέδωσε την κακή εμφάνιση στην κούραση, ενώ παραδέχτηκε ότι η Αυστραλία ήταν καλύτερη.

Αναλυτικά, τα όσα είπε ο Μίχαελ Σκίμπε:  «Θέλω να συγχαρώ την Αυστραλία για τη νίκη στο τελευταίο λεπτό. Δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες και μερικές φορές ήμασταν τυχεροί που δεν δεχθήκαμε γκολ νωρίτερα. Από την άλλη είμαστε στεναχωρημένοι για το γκολ στο τελευταίο λεπτό.

Η Αυστραλία πίεσε πολύ με το παιχνίδι της και ειδικά στο πρώτο ημίχρονο που η ομάδα μου φάνηκε κουρασμένη. Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν καλύτεροι και μέχρι το 80' ήταν ένα ισορροπημένο ματς. Στα τελευταία 10 λεπτά υπήρχε αρκετή πίεση και τελικά δεχθήκαμε το γκολ.

Ο αγωνιστικός χώρος και ο καιρός δε μας βοήθησαν, από την άλλη γνωρίζαμε ότι θα υπήρχαν πολλές μάχες. Τώρα συγκεντρωνόμαστε στο ματς που θα γίνει στη Μελβούρνη».