Φιλική ήττα του ΟΦΗ από τον ΠΟΑ

O ΟΦΗ γνώρισε χθες φιλική ήττα στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, σε παιχνίδι προπονητικού χαρακτήρα (δυο ημίχρονα των 40 λεπτών)...

Ο Νίκος Νιόπλιας εκμεταλευόμενος την αναβολή της αγωνιστικής στην Γ Εθνική, χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες, που ειχε στην διάθεση του (δεν αγωνίστηκαν οι Περογαμβράκης, Μπουρσέλης, Δερμιτζάκης, Πίτσος, Βλάχος), σε ένα παιχνίδι που εξελίχθηκε σε μια καλή προπόνηση για τον ΟΦΗ, ο οποίος σκέφτεται τα δυο τελευταία παιχνίδια με Αλιμο και Φωστήρα, αλλά και για τον ΠΟΑ, που ετοιμάζεται για τα μπαράζ ανόδου στην Γ Εθνική στις 15 Μαίου.

Ο τεχνικός του ΟΦΗ σίγουρα περίμενε καλύτερη εικόνα απο κάποιους παίκτες, ωστόσο στα θετικά για τον ΟΦΗ ήταν η επανεμφάνιση του Σαχινίδη, ο οποίος δείχνει να ξεπερνάει τον τραυματισμό του και μάλιστα σκόραρε και το μοναδικό γκολ του ΟΦΗ στο παιχνίδι (62').

Στο ξεκίνημα του αγώνα, αποχώρησε με χτύπημα στο γόνατο ο γκολκήπερ του ΟΦΗ Αλέξης Κασμερίδης, όμως πέρα απο ένα αιμάτωμα δεν είναι κάτι σοβαρό.

Ο Κασμερίδης δεν αγωνίστηκε στο υπόλοιπο του αγώνα και τη θέση του πήρε ο νεαρός Γιαννόπουλος.

Για τον ΠΟΑ σκόραραν ο Τριανταφύλλου (21') και ο Ν. Βρετός στο 51'.

Φάσεις-Γκολ

12' Ο Κασμερίδης μπλοκάρει την κεφαλιά του Ρουμπάκη, απο κοντά.

18' Σέντρα του Κοιλιάρα, ο Καλέ πλασάρει, ο Καρβελάς διώχνει πάνω απο τη γραμμή.

21' Σέντρα του Κ. Βρετού απο δεξιά, καρφωτή κεφαλιά του Τριανταφύλλου, η μπάλα στα δίχτυα (0-1).

29' Ο ΠΟΑ απειλεί ξανά. Φάουλ του Χατζηανδρέου, κοντινή προβολή του Τριανταφύλλου, η μπάλα λίγο άουτ.

40' Ωραίο σούτ του Ν. Βρετού απο το ύψος της περιοχής, διώχνει σε κόρενρ ο Γιαννόπουλος.

47' Διπλή χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Σούτ του Χαντί, διώχνει ο γκολκήπερ του ΠΟΑ και ο Πόποβιτς απο κοντά πλασάρει άουτ.

49' Γυριστό σουτ του Τριανταφύλλου, ο Γιαννόπουλος διώχνει σε κόρνερ.

51' Το 0-2 για τον ΠΟΑ. Ο Ν. Βρετός με διαγώνιο σούτ μέσα απο την περιοχή στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

54' Νέα επέμβαση του τερματοφύλακα του ΠΟΑ, σε γυριστό σούτ του Χαντί.

56' Μακρινό σούτ του Χατζηανδρέου διώσνει δύσκολα σε κόρνερ ο Γιαννόπουλος.

57' Κόρνερ του Ρουμπάκη, καρφωτή κεφαλιά του Πετράκη, η μπάλα λίγο πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι.

62' Εξαιρετική μπαλιά του Χαντί στον κενό χώρο γα τον Σαχινίδη, ο οποίος μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε ιδανικά μειώνοντας σε 1-2.

76' Φάουλ του Ρουμπάκη έδιωξε σε κόρνερ ο Γιαννόπουλος

80' Ατομική προσπάθεια και σούτ του Ν. Βρετού, ο Γιαννόπουλος διώχνει σε κόρνερ.

82' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Πρώτα σε κοντινή κεφαλιά του Ραπτάκη με τον γκολκήπερ του ΠΟΑ να διώχνει και στην εξέλιξη της φάσης με ανάποδο ψαλίδι του Φαμπίνιο, ο τερματοφύλακας του ΠΟΑ, έδιωξε σε κόρνερ.

ΟΦΗ: Κασμερίδης (15' λ.τ. Γιαννόπουλος), Μπολάκης, Κοιλιάρας, Κώτσιος, Φαζός, Γκούμας, Φραγκουλάκης, Χαντί, Μαρτσάκης, Καλέ, Σαχλαμάκης.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ αγωνίστηκε με τους : Γιαννόπουλο, Νάστο, Πατινιώτη, Κιάσσο, Ραπτάκη, Τουγλή, Φουκαράκη,Φαμπίνιο, Χαντί, Πόποβιτς, Σαχινίδη.

ΠΟΑ: Xατζημηνάς, Πετράκης, Γιακουμάκης (62' Παπαδομιχελάκης), Καρβελάς, Βρεττός Κ., Χατζηανδρέου, Πετράς (65' Μπουτσάκης), Βρετός Ν. (80' Γιαννόπουλος), Φραγκιαδάκης (80' Βλάχος), Ρουμπάκης (80' Ντραγκότι), Τριανταφύλλου (70' Ρωμανάκης).