Νέο γκολ στο Βέλγιο ο Καρέλης (video)

Άλλο ένα γκολ με τη φανέλα της Γκένκ σημείωσε ο Νίκος Καρέλης αλλά η ομάδα του δεν πανηγύρισε ένα θετικό αποτέλεσμα, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1 από την Κλαμπ Μπριζ.

Ο Καρέλης δεν ξεκίνησε στην βασική 11άδα για τους φιλοξενούμενους. Μπήκε ως αλλαγή στον αγώνα στο 61ο λεπτό αντί του Μαλινόφσκι και στο 89' σκόραρε για λογαριασμό της Γκενκ διαμορφώνοντας το τελικό 3-1 στο ματς. Με αυτό το αποτέλεσμα η Μπριζ παραμένει πρώτη στην βαθμολογία και σε απόσταση τριών βαθμών από την 2η Άντερλεχτ.

Βασικός ήταν ο Νίνης για την Σαρλερουά κόντρα στην Λόκερεν, αντικαταστάθηκε στο 67' από τον Πολέτ. Στο ίδιο ματς, ο Γκαλίτσιος έπαιξε σε όλο το 90λεπτο για τους φιλοξενούμενους. Στο βασικό σχήμα της Κόρτραϊκ οι Σηφάκης και Παπάζογλου, με τον δεύτερο να αφήνει τη θέση του στον Κις στο 64'.