Ισοπαλία (0-0) με ΠΑΟΚ στο φινάλε του Πλατανιά

Με ισοπαλία (0-0) κόντρα στον ΠΑΟΚ ολοκλήρωσε την περίοδο ο Πλατανιάς που δεν έχει πλέον καμια ευρωπαική ελπίδα...

Ο Πλατανιάς μπήκε πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, χάνοντας δύο τεράστιες ευκαιρίες μέσα σε ένα λεπτό για να ανοίξει το σκορ, στο 55', για να «απαντήσει» ο ΠΑΟΚ με τον Ροντρίγκες στο 59', αλλά τον Κοκκαλά να λέει «όχι». Το πλασέ του Γουνδουλάκη στο 62' απέκρουσε εξαιρετικά ο Γλύκος, αλλά… μέχρι εκεί ήταν. Οι δύο ομάδες… θυμήθηκαν το πρώτο 45λεπτο, και για την υπόλοιπη μισή ώρα δεν είδαμε καμία αξιόλογη φάση, με το 0-0 να παραμένει ως το τελευταίο σφύριγμα του Μάνταλου.

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Κοκκαλάς, Κουλιμπαλί, Βάντερσον, Σελίν, Μπανανά, Γκνιάτιτς (84' Πάγκαλος), Ντίνας, Στανισάβλιεβιτς, Ανγκούλο (76' Τσουράκης), Γουνδουλάκης, Μιλούνοβιτς (68' Ράμος).

ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς): Γλύκος, Χατζηισαΐας, Τζιόλης, Μακ, Μαλεζάς, Τσίμιροτ, Ροντρίγκεζ, Κάτσε (63' Πέλκας), Τζαβέλλας, Κοροβέσης 90' Χαρίσης), Κίτσιου.

Γήπεδο: Περιβόλια

Διαιτητής: Μάνταλος (Καβάλας)