Πρώτο βήμα από ΤΣΣΚΑ και Φενέρ

Με το δεξί μπήκαν στα πλέι οφ της Ευρωλίγκας ΤΣΣΚΑ Μόσχας και Φενέρμπαχτσε, οι οποίες εκμεταλλεύτηκαν τις έδρες τους και έκαναν το 1-0 στις νίκες.

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας δε βρέθηκε σε καλή μέρα, ωστόσο είχε την ποιότητα και τον Τεόντοσιτς για να κάμψει την αντίσταση του Ερυθρού Αστέρα επικρατώντας με 84-74.

Συναρπαστικό ήταν και το παιχνίδι Φενέρμπαχτσε-Ρεάλ Μαδρίτης στην Κωνσταντινούπολη με την ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς να επικρατεί με 75-69.

Το ντέρμπι καλά κρατούσε και στην τέταρτη περίοδο, ώσπου ο Σλούκας με ένα προσωπικό του… σόου, έδωσε προβάδισμα ασφαλείας (61-55) στη Φενέρ, ενώ ο ίδιος συνέβαλε στο +9 (67-58), περίπου τρία λεπτά πριν το τέλος. Από εκείνο το σημείο και έπειτα, οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του ματς και έτσι έφτασαν στη νίκη με το τελικό 75-69.