Ισόπαλοι Λεβαδειακός -Γιάννινα-(1-1)

Ικανοποιητικό παιχνίδι έγινε στη Λιβαδειά όπου Λεβαδειακός και Γιάννινα αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1.

Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες για να πετύχουν κάποιο γκολ όμως δεν μπορούσαν να βρουν δίχτυα.

Στην επανάληψη το σκηνικό άλλαξε. Στο 85ο λεπτό ο Τσουκαλάς έσκαψε τη μπάλα και βρήκε υπέροχα τον Γιάκο που με σουτ έκανε το 1-0 για τον ΠΑΣ. Ο Μερεμπασβίλι είχε μία καλή στιγμή στο 90ο λεπτό, με τη μπάλα να κοντράρει πάνω στα σώματα και να βγαίνει κόρνερ.

Τελικά ο Λεβαδειακός πήρε το βαθμό της ισοπαλίας με τον Γιακουμάκη στο 93ο λεπτό.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Α. Μάντζιος): Μοσχονάς, Μανωλάς, Τριποτσέρης, Μαχαίρας (Μπελγκαζουανί 58'), Μεντί, Μουλόπουλος, Ατζαγκούν, Μαχαμάτ, Μπεν (Μίνγκας 71'), Γιακουμάκης, Μάντζιος.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Γ. Πετράκης): Περιστερίδης, Ναδάλες, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Στρούνα, Μπέριος, Λίλα, Τσουκαλάς, Ακόστα, Γιάκος, Ίλιτς (Φερφελής 74').