Zωντανός ο ΠΑΟ Κρουσώνα, 1-0 τον Ηλυσιακό

Δεύτερη σερί νίκη για τον ΠΑΟ Κρουσώνα απέναντι σε μια ομάδα που βρίσκεται ψηλότερα στην βαθμολογία και έτσι μετά τον Ιωνικό και ο Ηλυσιακός έφυγε ηττημένος από τον Κρουσώνα με σκορ 1-0.

Το χρυσό γκολ που έκρινε το νικητή της αναμέτρησης σημείωσε στο 59ο λεπτό με ωραίο σουτ ο Μανουσάκης. Στο α' ημίχρονο ο ΠΑΟΚ είχε σημαντικές φάσεις με Μποχώνη, Χύζι και Μανουσάκη, με τον τερματοφύλακα του Ηλυσιακού Τάσου Κουρεπίνη να κρατάει το 0-0, ενώ από το 30' έως το 45' ο Ηλυσιακός είχε 2-3 ευκαιρίες, με μεγαλύτερη αυτή του Τζώρτζη που νικήθηκε σε τετ-α-τετ από τον Καλογεράκη.

ΠΑΟΚ: Καλογεράκης, Γιαννακάκης (69' λ.τ. Παπουτσιδάκης), Μποχώνης, Λογοθέτης, Κανδυλάκης, Χύζι, Μπάμπης, Μανουσάκης (85' Κομνηνός), Σκούφος (81' Τσακάνι), Ζανελάρης, Πήλιος

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Κουρεπίνης, Μέξης, Συριόπουλος, Μπίρης, Παπαδημητρίου (60' Πουλάκης), Φλέγγας (80' Κατσιγιάννης), Αμανατίδης, Φούντας, Τζώρτζης, Ιωάννου, Θανόπουλος (76' Στρίγγας)