Πάλεψε για ένα ημίχρονο ο ΟΑΧ με Π. Φάληρο

Για ένα ημίχρονο κόντραρε το Π. Φάληρο στο κλειστό του Κλαδισού ο ΟΑΧ, όμως δεν άντεξε ως το τέλος γνωρίζοντας την ήττα με 50-67 στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Α2 γυναικών.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στο πρώτο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ, όμως στην 3η περίοδο οι φιλοξενούμενες πίεσαν περισσότερο κράτησαν στους 9 πόντους τις Χανιώτισσες και έκλεισαν την 3η περίοδο στο +11 (42-53). Από εκεί και μετά το Π. Φάληρο είχε τον έλεγχο και έφτασε στη νίκη.

Διαιτητές: Ελ Ανύ, Καββαδάς.

Δεκάλεπτα: 15-19, 33-34, 42-53, 50-67.

Χανιά (Καρκανάκης, Δημητρουλάκη): Καραβέλη 11, Μοσχοπούλου 18 (2), Πρασιανάκη 5, Παπαδοκοκολάκη 1, Κασωμένου 9 (1), Βαρυπατάκη 4, Φουράκη 2, Σκορδυλάκη, Ζουμαδάκη, Καλογεροπούλου.

Π. Φάληρο (Κούτσης, Αλεξανδρόπουλος): Ψωμά 4, Μουστάκα 8, Παναγιωτονάκου 2, Χαϊκάλη 19 (2), Μοίρα 11, Πριόνα 15 (1), Νεαρχάκου 7, Κατσιμάρδου 1, Γκαγκανάτσου, Δεγαΐτη, Τζάρου.