Ήττα με παράπονα του Ερμή Ζ. στη Ρόδο (2-0)

Σε ένα ματς με ένταση σε αρκετές περιπτώσεις και διακοπή λίγο πριν το τέλος, λόγω αντικειμένων στον επόπτη, ο Ερμής Ζωνιανών γνώρισε την ήττα με 2-0 από τον Ιάλυσο στη Ρόδο για τον εξ αναβολής αγώνα της 22ης αγωνιστικής.

Πολλά παράπονα για τη διαιτησία του Σταθόπουλου από τη Ρεθυμνιώτικη ομάδα.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, όμως λίγο πριν το τέλος ο Παντελής Αθανασίου με κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Στην επανάληψη, το συγκρότημα του Μανόλη Παπαματθαιάκη πίεσε από το ξεκίνημα για το γκολ της ισοφάρισης, δημιουργώντας επικίνδυνες καταστάσεις.

Σε μια αντεπίθεση, ο Ρεκλείτης πέτυχε το 2-0 στο 83' μετά από πάσα του Σταυλά, ενώ λίγο μετά ο Σπάρταλης έκανε χέρι μέσα στην περιοχή, όπως υποστηρίζουν από πλευράς Ερμή, όμως ο διαιτητής και πάλι είπε «παίζεται».

Στο άλλο ματς της ημέρας, η Τριγλία Ραφήνας επικράτησε 4-1 της Γλυφάδας.

ΙΑΛΥΣΟΣ (Γιώργος Σάββενας): Παπαδόπουλος, Καμβύσης, Κοκκίνης, Αθανασίου Π., Φυλακούρης, Ρεκλειτης, Παφιάκης, Σπάρταλης, Φονσέκα, Αθανασίου Α., Μαρίνου.

ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ (Μανόλης Παπαματθαιάκης): Καρακούτσης, Κορτσινίδης, Ρουμπάκης, Ανυφαντάκης, Κασαπάκης, Τζανής, Στρατήγης, Σταθόγλου, Πασιαλής, Μπεκατορός, Κατσικοκέρης.