Ήττα στην παράταση για τον Κύδωνα από το Μαρούσι

Την ήττα στην παράταση με 74-78 (66-66 κ.α.) γνώρισε ο Κύδων από το Μαρούσι στο κλειστό του Κλαδισού και ο δρόμος της παραμονής δυσκολεύει αρκετά.

Οι Χανιώτες προηγήθηκαν με τον Τσαρουχά με 66-64 25'' πριν το τέλος, όμως ο Σουρλής ισοφάρισε και έστειλε το ματς στην παράταση.

Εκεί μέτρησε η εμπειρία των παικτών του Αμαρουσίου, ενώ οι γηπεδούχοι έχουν παράπονα και από τα σφυρίγματα των διαιτητών.

Στα θετικά του αγώνα ήταν η εξαιρετική εμφάνιση του 16χρονου Νίκου Βλαχάκη που πέτυχε 19 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 17-15, 32-27 (ημίχ.), 49-46, 66-66 κ.α., 74-78.

ΚΥΔΩΝΑΣ ΧΑΝΙΩΝ (Κ. ΣΔΡΑΚΑΣ): Βλαχάκης 19 (1), Υφαντόπουλος 12 (2), Αλεξίου 4, Τσαμπάς 16, Ζανιδάκης, Τσαρουχάς 10, Μπερτίδης, Γκιούλης, Κολαρετάκης 2, Αδοντάκης 9, Λιονάκης 2, Κοντογιάννης.

ΜΑΡΟΥΣΙ (Κ. ΚΕΡΑΜΙΔΑΣ): Ξυδάς 17, Πολυχρονόπουλος, Μπαλαμπάνης 7, Ραλλάτος 14 (1), Μπαλάφας 19, Σκιαθίτης, Γεωργίου 6, Κανέλλης 2, Σουρλής 12(2), Καπετάνιος, Μαραγκίδης 1.