Ισοπαλία με νεύρα στο ντέρμπι των Χανίων

Κισσαμικός και ΑΟΧ τέθηκαν αντιμέτωποι σήμερα στο Μάλεμε, στο χανιώτικο ντέρμπι της 21ης αγωνιστικής της Football League, με το αποτέλεσμα να είναι ισόπαλο 0-0.

Το ματς πάντως είχε και πολλά νεύρα μεταξύ των ποδοσφαιριστών. Κακό ποδόσφαιρο παίχτηκε στο α' ημίχρονο ενώ στην επανάληψη ο ΑΟΧ είχε περισσότερες ευκαιρίες να σκοράρει, με τον τερματοφύλακα του Κισσαμικού Λαζαρίδη, να κρατά ανέπαφη την εστία του.

ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Σταθάκης, Γιαννίτσης, Τσουβαλτσίδης, Τσοντάκης, Σεληνιωτάκης, Πότσι, Τσικουδάκης (60' Μάντζης), Βαττής (83' Ποσίνκοβιτς), Μάνιας (63' Λώττας), Σαπαλίδης.

ΧΑΝΙΑ (Γιώργος Λυρώνης): Πρίφτης, Διαμαντόπουλος, Καρτσαμπάς, Παγώνης, Μπριλάκης, Καμινιώτης, Μασάδο, Δεινόπαπας, Νάκας (46' Τσούτσης), Νύκταρης (77΄Σάντερσον), Παλιάτσιος (46' Ιωαννίδης).