ΟΦΗ-Γλυφάδα live streaming (3-1 ΤΕΛΙΚΟ)

Ο ΟΦΗ φιλοξενεί την Γλυφάδα στο "Θεόδωρος Βαρδινογιάννης", στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής της Γ' Εθνικής και έχει μοναδικό στόχο την 4η σερί νίκη στο πρωτάθλημα, συνδυάζοντάς την με γκολ και θέαμα.

Παρακολουθείστε από το portal www.neakriti.gr την μετάδοση του αγώνα ΟΦΗ - Ηράκλειο από την ΚΡΗΤΗ TV και την εξέλιξη του αγώνα.

Oι συνθέσεις των ομάδων

ΟΦΗ: Δερμιτζάκης, Κιάσσος, Καλέ, Κώτσιος, Φαζός, Νάστος, Περογαμβράκης (83' Σαχινίδης), Φραγκουλάκης, Πόποβιτς (70' Μπουρσέλης), Χαντί, Γουόρντεν (46' Κοιλιάρας)

ΓΛΥΦΑΔΑ: Ζιώγκας, Τσελάνι, Σινάνι, Παϊκόπουλος, Βαρδακώστας, Παπακωνσταντίνου, Καραγιάννης, Γκούμας, Λαμπρογεώργος, Γεωργακόπουλος, Κατσίβελας

Γκολ νωρίς για τον ΟΦΗ

4' Μετά από εκτέλεση κόρνερ και λάθος διώξιμο αμυντικού, η μπάλα στρώθηκε στον Πόποβιτς, ο οποίος με δυνατό σουτ άνοιξε νωρίς το σκορ, ΟΦΗ-Γλυφάδα 1-0.

Σημαντικό γκολ στην Γ' Εθνική, Φωστήρας-Ιωνικός 0-1!

26' Ισοφαρίζει 1-1 η Γλυφάδα, μετά από σουτ του Γεωργακόπουλου με τη μπάλα να κοντράρει στο Νάστο και να καταλήγει στη γωνία της εστίας του Δερμιτζάκη.

Έχει ανάψει το ματς μετά το γκολ της Γλυφάδας ενώ υπάρχουν και νεύρα μεταξύ των παικτών.

43' Πανέμορφο γκολ του Άγγελου Χαντί με διαγώνιο σουτ, ο ΟΦΗ προηγείται 2-1.

Μετά από τρία λεπτά καθυστερήσεων, ο διαιτητής Ούτας σφυρίζει το τέλος του α' μέρους, ΟΦΗ-Γλυφάδα 2-1.

Έναρξη β' ημιχρόνου με αλλαγή για τον ΟΦΗ, με τον Κοιλιάρα να παίρνει τη θέση του Γουόρντεν.

Ο ΟΦΗ ελέγχει τον ρυθμό στην επανάληψη και με ηρεμία στο παιχνίδι του αναζητά το τρίτο γκολ.

65' ΓΚΟΛ! Ο Έλτον Καλέ μετά από ασίστ του Κοιλιάρα, με κοντινό αριστερό σουτ έγραψε το 3-1 για τον ΟΦΗ.

Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ στο 70', ο Μπουρσέλης στη θέση του Πόποβιτς, ο οποίος ήταν ο σκόρερ του πρώτου τέρματος στο σημερινό παιχνίδι. Στο 83' ο Νίκος Νιόπλιας προχωρά και σε 3η αλλαγή με τον Σαχινίδη να παίρνει τη θέση του Περογαμβράκη.

ΤΕΛΙΚΟ ΟΦΗ-ΓΛΥΦΑΔΑ 3-1 ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΦΩΣΤΗΡΑΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ 0-1!