Ήττα για Κισσαμικό στις Σέρρες

Για 73 λεπτά άντεξε ο Κισσαμικός στις Σέρρες καθώς σε εκείνο το σημείο δέχτηκε γκολ, με το 1-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Στον αγώνα της 19ης αγωνιστικής της Football League κόντρα στον Πανσερραϊκό, η χανιώτικη ομάδα προσπάθησε για ένα θετικό αποτέλεσμα αλλά το γκολ του Φουρτάδο χάρισε τη νίκη στους γηπεδούχους, που στα τελευταία λεπτά είχαν και δοκάρι με τον Ρούτση, αγγίζοντας το δεύτερο τέρμα.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Πάουλο Κάμπος): Ανδρούτσος, Στεργιανός (66' Κιόσε), Βοσκόπουλος, Παπατζικος, Ιωαννίδης, Σιάκκας, Ολίσε, Ρούτσης (85' Ανδρέου), Τριανταφυλλάκος, Μπεριάν (58' Δωματάς), Φουρτάδο.

ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Κουρτεσιώτης, Γιαννίτσης, Σταθάκης, Λώττας (75' Ποσίνκοβιτς), Σελινιωτάκης, Ν' Γκουέμ, Βαττής (81' Τσικουδάκης), Μάντζης (59' Τσουβαλτσίδης), Σαπαλίδης.