Πέρασε από τα Γιάννενα ο Παναθηναϊκός!

Μεγάλη νίκη με σκορ 0-3 πήρε μέσα στην έδρα του ΠΑΣ Γιάννινα ο Παναθηναϊκός, σε ένα από τα καλύτερα παιχνίδια που έχει κάνει φέτος η ομάδα του Στραματσόνι.

Οι "πράσινοι" συνήλθαν άμεσα μετά τον αποκλεισμό στο Κύπελλο και πήραν το "διπλό" στην Ήπειρο. Ο Βλαχοδήμος άνοιξε το σκορ στο 26ο λεπτό ενώ στο τελευταίο 10λεπτο κλείδωσε τη νίκη με δύο τέρματα στο 82' και στο 91' ο Μάρκους Μπεργκ.

Η νίκη του Παναθηναϊκού αποκτά μεγαλύτερη αξία, καθώς έπαιζαν από το 40' με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ζέκα για δεύτερο σερί παιχνίδι!

ΠΑΣ: Περιστερίδης, Ναδάλες, Μανιάς, Γαρουφαλιάς (64' Φερφελής), Καρανίκας, Τζημόπουλος, Ακόστα, Μιχαήλ, Κοζορώνης (52' Γιάκος), Ίλιτς, Στρούνα (69' Ηλιάδης).

Παναθηναϊκός: Στιλ, Τελάντερ, Κουτρουμπής, Πράνιτς (64' Νάνο), Μέστο, Λουντ, Ζέκα, Αμπέιντ, Καλτσάς (58' Κλωναρίδης), Βλαχοδήμος (59' Λαγός), Μπεργκ.