Σούπερ Πλατανιάς, 0-2 τον Πανθρακικό!

Εξαιρετικός ήταν ο Πλατανιάς σήμερα στην Κομοτηνή, επικρατώντας 0-2 του Πανθρακικού, σπρώχνοντας τους ηττημένους  πιο κοντά στο γκρεμό του υποβιβασμού…

Με εξαίρεση τα πρώτα 15 λεπτά όπου οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς, στη συνέχεια ο Πλατανιάς πήρε τα ηνία της αναμέτρησης.

Στο 18' ο Σελίν άνοιξε το σκορ για τον Πλατανιά (είχε προηγηθεί δοκάρι του Μουνάφο), ενώ το τελικό 0-2 για την ομάδα των Χανίων διαμόρφωσε στο 49ο λεπτό ο Ανγκούλο.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Χατζηνικολάου): Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου, Χρήστου (79' Γαβριηλίδης), Μελίσσης, Μπουγαΐδης, Μεχία, Ηλιάδης, Μπαϊκαρά, Χασομέρης (59' Βάλτερ), Ντιγκινί, Χαβίτο.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Παράσχος): Σωτηρίου, Κουλιμπαλί, Βάντερσον, Σελίν, Γκνιάτιτς, Μπανανά, Μενδρινός (91' Ντίνας), Μουνάφο, Ανγκούλο, Γουνδουλάκης (67' Στανισάβλιεβιτς), Αποστολόπουλος (80' Τσουράκης).