Κατήφορος για Γιουνάιτεντ

Ο κατήφορος… δεν έχει τέλος για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Στο ματς που άνοιξε την “Boxing Day” στην Αγγλία, η ομάδα του Λουίς Φαν Χάαλ, πραγματοποιώντας μία ακόμη αποκαρδιωτική εμφάνιση, ηττήθηκε με 2-0 στην έδρα της Στόουκ.

Τρίτη σερί ήττα για τους «κόκκινους διαβόλους», που έμειναν στους 29 βαθμούς, ενώ είχαν προηγηθεί δύο σερί ισοπαλίες! Ενα αποτέλεσμα που φαίνεται να φέρνει τον Ολλανδό τεχνικό πιο κοντά στην πόρτα της εξόδου από το «Ολντ Τράφορντ».

Στους 26 βαθμούς ανέβηκαν οι νικητές, που «χτύπησαν» νωρίς και μάλιστα δύο φορές, καθώς στο 19' ο Μπόγιαν έκανε το 1-0 (εκμεταλλευόμενος γκάφα του Ντεπάι), ενώ επτά λεπτά αργότερα (26'), ο Αρναούτοβιτς (με εκπληκτικό γκολ) έκανε το 2-0, το οποίο έμεινε ως το τέλος.

Εντύπωση προκάλεσε το γεγονός ότι ο Φαν Χάαλ κράτησε στο πρώτο ημίχρονο τον Ουέιν Ρούνεϊ στον παγκο, για να τον βάλει στο ματς στο 46' αντί του Ντεπάι.