Αθλητισμός

Όρισε διαιτητές η ΚΕΔ/ΕΠΟ για το Κύπελλο

Κανονικά όρισε διαιτητές η ΕΠΟ για τους αγώνες Κυπέλλου που είναι προγραμματισμένες το επόμενο τριήμερο.

Οι ποδοσφαιριστές έχουν ανακοινώσει ότι θα απεργήσουν, όμως η ΚΕΔ/ΕΠΟ όρισε κανονικά διαιτητές κάτι που σημαίνει ότι περιμένει να υπάρχουν απεργοσπάστες.

Αναλυτικά οι ορισμοί των διαιτητών:

1ος όμιλος

Τρίτη 15 Δεκεμβρίου

Αχαρναϊκός - Ηρακλής (15:00, Δημ. Αχαρνών)

Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας)

Βοηθοί: Καλφόγλου (Θεσπρωτίας), Πυλαρινός (Ζακύνθου)

4ος: Μανούρας (Τρικάλων)

Αναγέννηση Καρδίτσας - ΠΑΣ Γιάννινα (15:00, Δημ. Καρδίτσας)

Διαιτητής: Κύζας (Δράμας)

Βοηθοί: Σίπκας (Πέλλας, Νατσιόπουλος (Μακεδονίας)

4ος: Σημαιάκης (Χαλκιδικής)

2ος όμιλος

Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου

Εργοτέλης - Πανιώνιος (15:00, Παγκρήτιο)

Διαιτητής: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)

Βοηθοί: Καλφάκης, Μαρνέζος (Χανίων)

4ος: Τσαμούρης (Πειραιά)

Ζάκυνθος - Παναιτωλικός (15:00, Δημ. Ζακύνθου)

Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

Βοηθοί: Σταθόπουλος (Ηλείας), Λάμιας (Μεσσηνίας)

4ος: Μπλάνας (Μεσσηνίας)

3ος όμιλος

Πέμπτη 17 Δεκεμβρίου

ΑΟ Χανιά - Πανθρακικός (15:00, Δημ. Περιβολίων)

Διαιτητής: Δελφάκης (Αρκαδίας)

Βοηθοί: Τουμπακάρης, Κουντουρέλης (Αθηνών)

4ος: Φουκάκης (Ηρακλείου)

Ολυμπιακός Βόλου - ΠΑΟΚ (15:00, ΕΑΚ Βόλου)

Διαιτητής: Σταθόπουλος (Δυτ. Αττικής)

Βοηθοί: Δουδούμης (Φθιώτιδας), Κασσαβέτης (Αιτ/νίας)

4ος: Μιχαηλίδης (Βοιωτίας)

4ος όμιλος

Πέμπτη 17 Δεκεμβρίου

Παναχαϊκή - Λεβαδειακός (17:00, Γήπεδο Αγυιάς)

Διαιτητής: Βοσκάκης (Ρεθύμνου)

Βοηθοί: Δόσης (Αθηνών), Μπετσόγλου (Κορινθίας)

4ος: Παπαγεωργίου (Αθηνών)

Κέρκυρα - Παναθηναϊκός (17:00, ΕΑΚ Κέρκυρας)

Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)

Βοηθοί: Τάτσης (Ηπείρου), Κωνσταντίνου (Πρέβεζας)

4ος: Μπουμαρσόπουλος (Λάρισας)

5ος όμιλος

Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου

Παναιγιάλειος - Πλατανιάς (19:30, Δημ. Αιγίου)

Διαιτητής: Γρατσάνης (Τρικάλων)

Βοηθοί: Κουρέντας, Νταλούκας (Τρικάλων)

4ος: Γιάχος (Χίου)

Απόλλων Σμύρνης - Ολυμπιακός (19:30, «Γ. Καμάρας»)

Διαιτητής: Παππάς (Αθηνών)

Βοηθοί: Γεωργαράκος, Τσολάκης (Αθηνών)

4ος: Ευαγγέλου (Αθηνών)

6ος όμιλος

Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου

Λαμία - Βέροια (17:15, ΔΑΚ Λαμίας)

Διαιτητής: Μήτσιος (Ηπείρου)

Βοηθοί: Καμπούρης (Εύβοιας), Δίπλαρης (Καρδίτσας)

4ος: Σφακιανάκης (Αθηνών)

Καλλιθέα - Ατρόμητος (17:15, Δημ. Καλλιθέας)

Διαιτητής: Μάνταλος (Καβάλας)

Βοηθοί: Καρατζίκας (Αθηνών), Λάζαρης (Καβάλας)

4ος: Κορδολαίμης (Αν. Αττικής)

7ος όμιλος

Πέμπτη 17 Δεκεμβρίου

ΑΕΛ - ΑΕΚ (19:30, AEL FC Arena)

Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς)

Βοηθοί: Μπαλτάς, Μεσσήνης (Αχαΐας)

4ος: Κοτσάνης (Δράμας)

Πανελευσινιακός - Skoda Ξάνθη (19:30, Δημ. Ελευσίνας)

Διαιτητής: Μουρτζάκης (Ηρακλείου)

Βοηθοί: Τζαφόλιας, Σπυρόπουλος (Αν. Αττικής)

4ος: Ανδρονικίδης (Πειραιά)

8ος όμιλος

Τετάρτη 16 Δεκεμβρίου

Κισσαμικός - ΑΕΛ Καλλονής (17:15, Δημ. Μάλεμε)

Διαιτητής: Κουκουλάκης (Ηρακλείου)

Βοηθοί: Κουρομπίλια (Δυτ. Αττικής), Βλάσσης (Λασιθίου)

4ος: Αντωνίου (Αθηνών)

Πανσερραϊκός - Αστέρας Τρίπολης (17:15, Δημ. Σερρών)

Διαιτητής: Φωτιάδης (Καστοριάς)

Βοηθοί: Παρασίου (Ημαθίας), Βασιλόπουλος (Έβρου)

4ος: Συμεωνίδης (Πιερίας)

Σχόλια