Προκρίθηκε στους «8» του Κυπέλλου ΕΠΣΗ ο ΟΦΗ

Την πρόκρισή του στην προημιτελική φάση του  Κυπέλλου της ΕΠΣΗ πανηγύρισε ο ΟΦΗ μετά τη νίκη του με 3-0 επί του ΠΑΟ Κρουσώνα στο «Γεντί Κουλέ».

Οι παίκτες του Νίκου Γκουλή είχαν την υπεροχή και παρότι δυσκολεύτηκαν το πρώτο 40λεπτο στη συνέχεια επέβαλαν το παιχνίδι τους και έφτασαν άνετα στη νίκη-πρόκριση με σκόρερ τους Μαρτσάκη (43'), Πόποβιτς (51') και Κοιλιάρα (88'). Μάλιστα έχασε και πέναλτι με τον Κουσίδη στο 64΄, με τον τερματοφύλακα Χρήστου να αποκρούει τη μπάλα.

Πολύ καλή παρουσία κυρίως στο α' ημίχρονο είχε ο ΠΑΟ Κρουσώνα, που έφτασε δύο φορές κοντά στο να ανοίξει το σκορ με Μανιδάκη και Σαβελίδη.

ΟΦΗ: Βλάχος, Παπατζίκος, Ραπτάκης, Μπολάκης, Πατηνιώτης, Μαρτσάκης (75? Φαζός), Τζέκος, Κουσίδης, Πόποβιτς (53? Ευσταθίου), Φραγκουλάκης (79? Κοιλιάρας), Γκούμας.

ΠΑΟΚ: Xρήστου, Τσοκαταρίδης (45? Λογοθέτης), Μπάμπης (78΄Νυστικάκης), Καλεμάκης, Καρυπίδης, Κανδυλάκης, Μανιδάκης, Χύζι, Ρομπάκης, Ανωγειανάκης (45? Σκούφος), Σαβελίδης.