Τριγλία Ραφήνας-ΟΦΗ 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Κρίσιμο παιχνίδι για τον ΟΦΗ στη Ραφήνα, όπου φιλοξενείται από την 2η της βαθμολογίας Τριγλία.

Η ομάδα του Ηρακλείου θέλει πάση θυσία τη νίκη, για να μπει ξανά σε "τροχιά" ανόδου.

Παρακολουθείστε Live την αναμέτρηση:

1' Ο Παπαδόπουλος "βγαίνει" στην πλάτη της άμυνας του ΟΦΗ, κάνει το διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή, όμως ο Κασμερίδης μπλοκάρει σταθερά.

8' Κόρνερ από τον Μανδύλη για τους γηπεδούχους, ο Παπαδόπουλος αφύλακτος στη μικρή περιοχή, κάνει το 1-0 για την Τριγλία με κεφαλιά.

15' Ο Πόποβιτς βγαίνει μόνος απέναντι στον Λέτσο, όμως το ψηλοκρεμαστό πλασέ, θα αποκρούσει ο νεαρός γκολκίπερ.

25' Ακυρώνεται τέρμα του Δάρρα για την Τριγλία, σωστά με τον παίκτη των γηπεδούχων να είναι σε θέση οφσάιντ.

32' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Βιγιαφάνε στην θέση του Δαμιανάκη, που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.

33' Κίτρινη κάρτα στον Φαμπίνιο για διαμαρτυρία.

39' Μεγάλη ευκαιρία των γηπεδούχων για δεύτερο γκολ, με τον Παπαδόπουλο να πλασάρει πάνω από τον Κασμερίδη άουτ.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με τον ΟΦΗ να είναι πίσω στο σκορ, με πολύ άσχημη αγωνιστική εικόνα. Μηδενική αντίδραση των Κρητικών στο γκολ του Παπαδόπουλου, με εξαίρεση την φάση με τον Πόποβιτς. Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με την ομάδα του Γκουλή, να μην μπορεί να δημιουργήσει ευκαιρίες, ενώ οι γηπεδούχοι απείλησαν εκ νέου στις αντεπιθέσεις.

46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

47' Βαθιά μπαλιά προς τον Παπαδόπουλο, γίνεται κάτοχος της μπάλας, περνάει τον Κασμερίδη, σημειώνοντας σε κενή εστία το 2-0.

54' Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ, με τον Τζέκο στην θέση του Πόποβιτς.

58' Σέντρα του Κοιλιάρα, ο Περογαμβράκης θα πιάσει την κεφαλιά, όμως ο Λέτσο μπλοκάρει τη μπάλα.

62' Μειώνει ο ΟΦΗ. Κόρνερ του Κοιλιάρα, ο Σαχινίδης με κεφαλιά πετυχαίνει το 2-1 για την ομάδα του Ηρακλείου.

64' Σουτ του Κοιλιάρα με καλές προϋποθέσεις, ο Λέτσο αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ.

Στο τελευταίο 10λεπτο, ο ΟΦΗ προσπαθεί να φέρει τη μπάλα στα αντίπαλα καρέ, ενώ κερδίζει αλλεπάληλα κόρνερ, χωρίς να εκμεταλλευτεί κάποιο.

78' Φάουλ του Φαμπίνιο από καλή θέση, αρκετά άστοχη η προσπάθεια του Βραζιλιάνου.

84' Τρίτη αλλαγή για τον Γκουλή, ο Μαρτσάκης αντικαθιστά τον Φαμπίνιο.

85' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Μαρτσάκης εκτελεί φάουλ, ο Τζέκος θα πιάσει την κεφαλιά, όμως ο Λέτσο αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

93' Σουτ του Κώτσιου με το δεξί από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα θα περάσει αρκετά άουτ.

Τελευταίο σφύριγμα από τον διαιτητή Παπαποστόλου, ήττα 2-1 για τον ΟΦΗ.

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Ηλίας Καλοπήτας): Λέτσο, Κάρδαρης, Μανδίλης, Μεΐμάρογλου, Δάρρας, Σκαφίδας, Γούλας, Τσέπας, Βασιλείου, Κόντι, Παπαδόπουλος (91' Λαζούρας).

ΟΦΗ (Νίκος Γκουλής): Κασμερίδης, Μπολάκης, Δαμιανάκης (32' λ.τ. Βιγιαφάνε), Κώτσιος, Φαζός, Πιθαρούλης, Φαμπίνιο (84' Μαρτσάκης), Κοιλιάρας, Πόποβιτς (54' Τζέκος), Περογαμβράκης, Σαχινίδης.