Ηττήθηκε 2-0 από Ιωνικό ο ΠΑΟΚ

Την ήττα με 2-0 γνώρισε ο ΠΑΟΚ στο γήπεδο Νεαπόλεως από τον Ιωνικό, για την 9η αγωνιστική της Γ' Εθνικής.

Περίπου στο 40ο λεπτό, οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, σε ανατροπή του Ρόβα από τον Τσοχαταρίδη και ο Ντούλιας με εύστοχη εκτέλεση έκανε το 1-0. Στην επόμενη φάση ο ΠΑΟΚ σκόραρε με τον Καλεμάκη αλλά το γκολ ακυρώθηκε , με τους Κρουσανιώτες να διαμαρτύρονται γι' αυτή την υπόδειξη. Στο ξεκίνημα του β' ημιχρόνου ο Ρόβας σε αντεπίθεση έκανε το 2-0, που ήταν και το τελικό σκορ…

ΙΩΝΙΚΟΣ: Παληγγίνης, Κατσίκιας, Τσαφταρίδης (68? Τσακίρης), Προβατίδης, Γεωργακόπουλος (57? Κυριακίδης), Κρητικός, Καραχάλιος, Ζαφειρίδης, Ρόβας, Ντούλιας (79? Μιχαλακάκος), Παντελίδης

ΠΑΟΚ: Κουρουπάκης, Μποχώνης, Τσοχαταρίδης (80? Γιαννακάκης), Καλεμάκης, Κανδηλάκης, Καρυπίδης, Χύζι, Μπάμπης (46? Ανωγειανάκης), Μανιδάκης (70? Ρομπάκης), Σαβελίδης, Πήλιος