Νέα ήττα για τον ΟΑΧ

Χωρίς νίκη παραμένει η ομάδα μπάσκετ ου ΟΑ Χανίων καθώς σήμερα ηττήθηκε με 52-62 από την Αγία Παρασκευή στο κλειστό του Κλαδισσού στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 7ης αγωνιστικής της Α2 γυναικών.

Παρότι το ματς είχε το χαρακτήρα του «τελικού», ο ΟΑΧ δεν μπόρεσε ν' ανταποκριθεί στις ανάγκες, με τον κλοιό έτσι να αρχίζει πλέον να σφίγγει επικίνδυνα.

Η μεγάλη αστοχία στην επίθεση και τα πολλά λάθη στην άμυνα αποτέλεσαν και πάλι τον καταστροφικό συνδυασμό για την Αντισφαίριση. Ειδικότερα η εμφάνιση στο 3ο 10λεπτο, με το επί μέρους σκορ να ήταν 17-8 για την Αγία Παρασκευή, μετέτρεψαν το έως τότε ρευστό 31-37 του ημιχρόνου σε 39-54, μία διαφορά 15 πόντων που ήταν και αποδείχτηκε αδύνατο να ανατραπεί στην τελευταία περίοδο. Παρά την προσπάθεια της ομάδας του Λευτέρη Θεοδωράκη, η ήττα δεν αποφεύχθηκε, με το σκορ να "κλειδώνει" στο τελικό 52-62.

Τα 10λεπτα: 18-21, 31-37 (ημιχρ.), 39-54, 52-62

Ο.Α. Χανίων (Θεοδωράκης / Δημητρουλάκη): Σκορδυλάκη, Καραβέλη Μ. 8, Κασωμένου 11, Μπρέλλου 4, Φουράκη, Σταχτιάρη 9, Χαραλαμπάκη 2, Γαλητσιάνου 7(2), Μοσχοπούλου 4, Βαρυπατάκη 7, Ζουμαδάκη, Καλογεροπούλου

Αγ. Παρασκευη (Αναγνωστόπουλος / Στρατάκος): Μπουκίτα 3, Κοντογιάννη 4, Χαρίτου, Τσιάδη 5, Κανιαδάκη 2, Βελούδου 6, Λωσταράκου, Καζαντζίδου 14(3), Καράμπελα, Γιουκάκη 16(2), Κουκή, Μερισιώτη 12