Νίκη του ΟΦΗ με 4-1 επί του ΠΑΟΚ

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη του πέτυχε ο  ΟΦΗ, επικρατώντας 4 - 1 τον ΠΑΟΚρουσώνα  στο «Θέοδωρος Βαρδινογιάννης».

Το σκορ άνοιξε στο 13' για τον ΟΦΗ ο Ζντράβκο Πόποβιτς που εκμεταλλεύτηκε έξυπνη πάσα στον κενό χώρο του Γκούμα και πλάσαρε ωραία τον Κουρουπάκη .

Στις  καθυστερήσεις  του ημιχρόνου ο ΠΑΟΚ έκανε το 1-1. Επειτα από κόρνερ ο Νηστικάκης με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτα.

Στο 52' έγινε το 2-1 για τον ΟΦΗ με τον Φραγκουλάκη μετά από ωραία συνεργασία με τον Περογαμβράκη και κάθετη μπαλιά με τη μια που "έβγαλε" μόνο του τον έμπειρο μεσο που πλάσαρε τον Κουρουπάκη.

Στο 58 είχαμε πέναλτι για τον ΟΦΗ σε ανατροπή του Τζέκου από τον Κανδηλάκη που τιμωρήθηκε με κίτρινη κάρτα. Την επιτυχή εκτέλεση ανέλαβε ο Περογαμβράκης.

Στο 79'  ανέβηκε κι άλλο ο δείκτης του σκορ με  τακουνάκι του Φαμπίνιο έπειτα από σουτ του Κώτσιου μέσα στην περιοχή.

ΟΦΗ: Κασμερίδης, Μπολάκης, Βιγιαφάνε, Κώτσιος, Ραπτάκης, Γκούμας, Περογαμβράκης (83' Σαχινίδης), Φραγκουλάκης (83' Φαζός), Πόποβιτς, Κοιλιάρας (46' Τζέκος), Φαμπίνιο.

ΠΑΟΚρουσώνα: Κουρουπάκης, Τσοχατρίδης, Μπάμπης, Κανδηλάκης, Καρυπίδης, Καλεμάκης, Ανωγειαννάκης (60' Μανιδάκης), Νηστικάκης, Πήλιος, Σούρσος (46' Σκούφος), Σαβελίδης (75' Σαβελίδης).