Βαθμός στο τέλος για τον Πανσερραϊκό, 1-1 με Καλλιθέα

«Ατσαλάκωτος» έφυγε ο Πανσερραϊκός από το εκτός έδρας ματς (1-1) με την Καλλιθέα στον Άγιο Δημήτριο.

Οι γηπεδούχοι κρατούσαν στα χέρια τους τη νίκη έως το πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά ο Εμίλιο Φουρτάδο ευστόχησε σε πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος από τον τερματοφύλακα των «μπλε», Θανάση Κατσούλα, που αποβλήθηκε.

Το σκορ άνοιξε ο Τζάκσον που έπιασε σουτ έξω από την περιοχή στο 67ο λεπτό. Λίγο έλειψε η Καλλιθέα να πάρει και πάλι προβάδισμα λίγο πριν το φινάλε. Ο Μπούζας εκτέλεσε κόρνερ στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων και ο Φράγκος πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Αναβρασμός από τους οπαδούς μετά το τέλος της αναμέτρησης, που καθυστέρησαν την επιστροφή του διαιτητικού τιμ στα αποδυτήρια και χρειάστηκε να επέμβει η αστυνομική δύναμη που ήταν στο γήπεδο.