Έχασαν τα Χανιά στο Βόλο

Την ήττα με 1-0 γνώρισε ο ΑΟΧανιά στο Βόλο από τον Ολυμπιακό με σκορ 1-0.

Στη γηπεδούχο ομάδα ανήκαν οι καλύτερες ευκαιρίες του πρώτου ημιχρόνου. Στο 62ο λεπτό, ο Γουόρντεν απέφυγε τρεις αντιπάλους από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, σούταρε, αλλά απέκρουσε σωτήρια ο Μπλάζιτς. Και μπορεί όλα να έδειχναν ισοπαλία, αλλά ο Τσιάρας είχε διαφορετική άποψη.

Στο 78ο λεπτό μετά από σέντρα του Λεόν, έπιασε την κεφαλιά και άνοιξε το σκορ για τη γηπεδούχο ομάδα. Το 1-0 υπέρ των "ερυθρολεύκων" έμεινε, πρώτη νίκη για τον Ολυμπιακό Βόλου στο πρωτάθλημα της τρέχουσας σεζόν.

Ολυμπιακός Βόλου (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Στρατηλάτης, Γκουγκούδης (33' Ζέρης), Καραμανλής (46' Γουόρντεν), Ντάσιος, Μπουτζίκος, Τσιάρας, Αρβανίτης, Νικολιάς, Φερνάντες, Μοράν (56' Λεόν), Ντεπέτρις.

ΑΟΧ (Θωμάς Γράφας): Μπλάζιτς, Κουρδάκης, Παγώνης, Μπριλάκης, Μπουζούκης, Σάντερσον (54' Ρίκκα), Γεωργίου, Τσούτσης (60' Λίτα), Σταματής, Μασάδο (46' Νύκταρης), Δεινόπαπας.