"Κόλλησε" ξανά στην έδρα της Νιούκαστλ η Τσέλσι

Για ακόμη μία φορά, ο Ζοσέ Μουρίνιο δεν μπόρεσε να οδηγήσει την Τσέλσι στην πρώτη της νίκη στο «St.Jame's Park» (δεν τα έχει καταφέρει ποτέ) και μπορεί να νιώθει ικανοποιημένος με την ισοπαλία απέναντι στην Νιούκαστλ, 2-2.

Οι «καρακάξες» άνοιξαν το σκορ με τον Αγιόθε Πέρεθ στο φινάλε του ημιχρόνου (42'), ενώ σε ιδανικό σημείο -με την συμπλήρωση μιας ώρας- διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Βαϊνάλντουμ (60'). Οι «μπλε» δεν εγκατέλειψαν και ξαναμπήκαν στο ματς με τον Ραμίρες στο 79ο λεπτό.

Το παιχνίδι έγινε ροντέο, οι Λονδρέζοι κυνήγησαν μέχρι τέλους το γκολ κι εν τέλει τα κατάφεραν με τον Γουίλιαν να στέκεται τυχερός στο 86' και να βλέπει το γέμισμά του έπειτα από φάουλ έξω απ' την περιοχή να περνάει απ' όλους και να καταλήγει στα δίχτυα.