Εντυπωσιακή η Ντιναμό Ζάγκρεμπ

Εντυπωσιακή στο δεύτερο 45λεπτο η Ντιναμό Ζάγκρεμπ, η οποία επικράτησε 6-1 της Οστριτς Ζλάταρ και πέρασε στις καλύτερες 16 ομάδες του Κυπέλλου Κροατίας.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Champions League άνοιξε το σκορ με πέναλτι του Μασάδο (πρώην ερυθρολεύκου) στο 27'. Οι γηπεδούχοι, παρά τη διαφορά δυναμικότητας, κατάφεραν να ισοφαρίσουν ένα λεπτό πριν το τέλος του πρώτου μέρους, ωστόσο στην επανάληψη οι πρωταθλητές της χώρας ήταν… ασταμάτητοι!

Από το 50' μέχρι το 80' σημείωσαν έξι γκολ (Μόρις, x2 Τσεκίτσκι, Γκόγιακ, Όλμο, Ματέλ) κι έτσι με καταιγιστικό τρόπο πήραν την πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού, δείχνοντας πως βρίσκονται σε καλή κατάσταση (μετά τη νίκη επί της Άρσεναλ και την εκτός έδρας ισοπαλία στο ντέρμπι με την Χάιντουκ).