Ζήσης: Είναι δύσκολη μέρα...

Μιλώντας μετά την ήττα από την Ισπανία ο Νίκος Ζήσης αναφέρθηκε στις… συνήθεις κινήσεις του Ρέγες που βοήθησαν τη «φούρια ρόχα» να πάρει τη νίκη.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

"Δυστυχώς κάναμε πολύ κακό πρώτο ημίχρονο. Ήμασταν στατικοί στην άμυνα και στην επίθεση, παίξαμε φοβισμένα και ήμασταν εκτός αγώνα. Στο τρίτο δεκάλεπτο αντιδράσαμε καλά με σωστές άμυνες και καλά ριμπάουντ. Δεν πήραμε μεγαλύτερη διαφορά όμως γιατί έπρεπε να καλύψουμε τη διαφορά από το πρώτο ημίχρονο.

Στο τέλος της τρίτης περιόδου και στην αρχή της τέταρτης ο Ρέγες με τις γνωστές κινήσεις και τη δύναμή του που κάνει τόσα χρόνια μας πλήγωσε. Γνωρίζαμε πως θα ήταν ματς 1-2 κατοχών. Ήταν λίγο πιο τυχεροί από εμάς και πήραν τη νίκη. Είναι πολλή δύσκολη ημέρα για εμάς αλλά από αύριο κοιτάζουμε το επόμενο ματς γιατί πρέπει να βρισκόμαστε στο Προολυμπιακό τουρνουά".