Σοκ απ’ τον τραυματισμό του Νικολόπουλου στο ΒΑΚ

Άδοξο τέλος είχε το φιλικό παιχνίδι του ΟΦΗ με τον ΑΟ Χανίων στο Βαρδινογιάνειο Αθλητικό Κέντρο καθώς στο 70ό λεπτό ο Βαγγέλης Νικολόπουλος συγκρούστηκε με τον τερματοφύλακα της χανιώτικης ομάδας και τραυματίστηκε σοβαρά.

Ο επιθετικός  του ΟΦΗ υπέστη κάταγμα κνήμης, όπως επιβεβαίωσαν οι εξετάσεις, κι έτσι  θα μείνει εκτός τρεις με τέσσερις μήνες.

Μετά τον τραυματισμό οι προπονητές των δύο ομάδων ζήτησαν την οριστική λήξη του φιλικού όπως και έγινε...

Για την ιστορία το φιλικό ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα με τον ΟΦΗ να έχει την υπεροχή, αλλά να μην μπορεί να τη μετουσιώσει σε γκολ.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

7' Η πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι για τον ΑΟΧανιά. Σούτ του Σταματή, έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο γκολκίπερ Βλάχος.

19' Ο ΟΦΗ απειλεί με σούτ του Φραγκουλάκη απο το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει ο γκολκίπερ του ΑΟΧανιά.

26' Σούτ του Φραγκουλάκη απο το ύψος της περιοχής,μπλοκάρει ξανά ο τερματοφύλακας του ΑΟΧανιά.

28' Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ με τους Κοιλιάρα, Περογαμβράκη και Φαμπίνιο να συνεργάζονται άψογα, το πλασέ του τελευταίου απο το σημείο του πέναλτι δεν βρήκε στόχο.

30' Ο διαιτητής Βισκαδούρος βγάζει εκτός αγώνα τον Μασάδο του ΑΟΧανιά.

42' Καλή επέμβαση του Σταματή, έδιωξε σε κόρνερ τη μπάλα ο γκολκίπερ του ΟΦΗ Βλάχος.

50' Δυνατό μαρκάρισμα του Σανιέ στον Φαμπίνιο, που σφαδάζει απο τους πόνους και γίνεται αλλαγή λίγο αργότερα.

52' Ο Νικολόπουλος πήγε πονηρά να κλέψει την μπάλα απο τον γκολκίπερ Κόλλια του ΑΟΧανιά, ο τελευταίος προλαβαίνει σωτήρια τη μπάλα πριν ο επιθετικός του ΟΦΗ την σπρώξει στα δίχτυα.

63' Σούτ του Μαραθιανού απο καλή θέση, η μπάλα λίγο άουτ.

70' Σύγκρουση του Νικολόπουλου με τον γκολκίπερ του ΑΟΧανιά Γκόλια και σοβαρός τραυματισμός του παίκτη του ΟΦΗ. Διακοπή του αγώνα.

Διαιτητές: Bισκαδούρος, Μαουρουδής, Γαρεφαλάκης.

ΟΦΗ: Bλάχος, Μπολάκης,Κοιλιάρας,Πιθαρούλης,Παπατζίκος, Γκούμας, Φαμπίνιο (52' Φαζός), Ραπτάκης, Φραγκουλάκης,Περογαμβράκης (46' Τζέκος), Κουσίδης (46' Νικολόπουλος).

ΑΟΧανιά: Πρίφτης (46' Κόλλιας), Ψυχογιός (46' Χατζηιλιάδης), Γεωργόυ, Μπριλάκης,Καρτσαμπάς (46' Κουρδάκης), Μπουζούκης (46' Ηρακλής), Ρίκκα (65' Μπάτσι), Σιανέ,Τσούτσης (46' Γκέσιος), Σταματής, Μασάδο (30' Νύχταρης, 68' Μεμος).