Αθλητισμός

Το πρόγραμμα για το Πανελλήνιο στίβου στο ΟΑΚΑ

Το φετινό Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στίβου ανδρών και γυναικών θα διεξαχθεί 25-26 Ιουλίου στο ΟΑΚΑ, όπως είχε ανακοινώσει πριν μερικούς μήνες ο ΣΕΓΑΣ.

Έτσι, η ελληνική ομοσπονδία κλασικού αθλητισμού ανακοίνωσε τις λεπτομέρειες και την προκήρυξη της κορυφαίας διοργάνωσης εντός συνόρων για το φετινό καλοκαίρι, ειδικότερα και τις ώρες και το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος.

Η φετινή διοργάνωση, η οποία περιλαμβάνει ξανά και το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων ανδρών και γυναικών, είναι αφιερωμένη σε δύο μεγάλες μορφές του ελληνικού αθλητισμού, τους Ηλία Μισαηλίδη και Κώστα Παπαναστασίου. Αναλυτικά, το πρόγραμμα:

Σάββατο 25 Ιουλίου

ΠΡΩΪΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

9:00 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ Α Προκριματικός Κ1 - Όριο: 57,50μ.

9:00 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Γ Προκριματικός Κεντρικό - Όριο: 42,00μ.

9:30 100μ. με Εμπόδια Γ Προκριματικές Σειρές

9:50 110μ. με Εμπόδια Α Προκριματικές Σειρές

10:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ Α Προκριματικός 2 group 2 στρώματα - Όριο: 2,05μ.

10:00 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Α Προκριματικός 2 group 2 στρώματα - Όριο: 4,70μ.

10:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Γ Προκριματικός 2 group 2 σκάμματα - Όριο: 5,80μ.

10:20 100μ. Γ Προκριματικές Σειρές

10:45 100μ. Α Προκριματικές Σειρές

11:00 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Γ Προκριματικός Κεντρικό - Όριο: 44,00μ.

11:00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Α Προκριματικός A΄& Β΄group Κ1 - 2 βαλβίδες - Όριο: 15,60μ.

11:00 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ Α Προκριματικός 2 group 2 σκάμματα - Όριο: 15,10μ.

11:20 400μ. Γ Προκριματικές Σειρές

11:45 400μ. Α Προκριματικές Σειρές

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

17:00 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ Α ΤΕΛΙΚΟΣ Κ1

18:15 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ

18:20 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Α ΤΕΛΙΚΟΣ

18:30 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ Kεντρικό

18:45 100μ. με Εμπόδια Γ ΤΕΛΙΚΟΣ

18:50 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ Α ΤΕΛΙΚΟΣ

19:00 110μ. με Εμπόδια Α ΤΕΛΙΚΟΣ

19:15 100μ. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ

19:25 100μ. Α ΤΕΛΙΚΟΣ

19:30 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Α ΤΕΛΙΚΟΣ Κεντρικό

19:35 400μ. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ

19:45 400μ. Α ΤΕΛΙΚΟΣ

19:50 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ Α ΤΕΛΙΚΟΣ

19:55 1500μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

20:05 1500μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

20:10 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ Κεντρικό

20:15 1500μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

20:25 1500μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

20:35 3.000μ. με Φ.Ε. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ

20:55 3.000μ. με Φ.Ε. Α ΤΕΛΙΚΟΣ

21:20 4 X 100μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

21:29 4 X 100μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

21:35 4 X 100μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

21:44 4 X 100μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

21:53 4 X 100μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 3

ΚΥΡΙΑΚΗ 26 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015

ΠΡΩΪΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

9:00 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ Γ Προκριματικός Κ1 - Όριο: 48,00μ.

9:00 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Α Προκριματικός Α΄group Κεντρικό - Όριο: 47,00μ.

9:30 400μ. με Εμπόδια Γ Προκριματικές Σειρές

9:55 400μ. με Εμπόδια Α Προκριματικές Σειρές

10:00 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Γ Προκριματικός 2 group 2 στρώματα - Όριο: 3,60μ.

10:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ Γ Προκριματικός 2 group 2 στρώματα - Όριο: 1,70μ.

10:00 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ Γ Προκριματικός 2 group 2 σκάμματα - Όριο: 12,60μ.

10:15 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Α Προκριματικός Β΄group Κεντρικό - Όριο: 47,00μ.

10:25 800μ. Γ Προκριματικές Σειρές

10:45 800μ. Α Προκριματικές Σειρές

11:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Α Προκριματικός 2 group 2 σκάμματα - Όριο: 7,30μ.

11:05 200μ. Γ Προκριματικές Σειρές

11:10 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Γ Προκριματικός A΄& Β΄group Κ1 2 βαλβίδες - Όριο: 12,80μ.

11:15 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Α Προκριματικός Κεντρικό ή Κ2- Όριο: 64,00μ.

11:25 200μ. Α Προκριματικές Σειρές

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

17:00 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ Κ1

17:05 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ

17:10 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Α ΤΕΛΙΚΟΣ Κεντρικό

17:45 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ

18:05 400μ. με Εμπόδια Γ ΤΕΛΙΚΟΣ

18:10 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ

18:15 400μ. με Εμπόδια Α ΤΕΛΙΚΟΣ

18:25 200μ. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ

18:35 200μ. Α ΤΕΛΙΚΟΣ

18:40 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Α ΤΕΛΙΚΟΣ

18:45 800μ. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ

18:50 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Α ΤΕΛΙΚΟΣ Κεντρικό

18:55 800μ. Α ΤΕΛΙΚΟΣ

19:00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ Κεντρικό

19:05 5.000μ. Α ΤΕΛΙΚΟΣ

19:25 5.000μ. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ

20:00 4 X 400μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

20:09 4 X 400μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

20:20 4 X 400μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

20:29 4 X 400μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

Σχόλια