Αθλητισμός

Το πρόγραμμα του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος στίβου

Στις 4μ.μ. θα ανοίξει σήμερα στο Παγκρήτιο Στάδιο η αυλαία του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος στίβου ομάδων Α κατηγορίας με το αγώνισμα της σφυροβολίας των ανδρών.

Στις 4:30μ.μ. έχει προγραμματιστεί η τελετή έναρξης, ενώ θα ακολουθήσει το υπόλοιπο αγωνιστικό πρόγραμμα, το οποίο είναι πλούσιο.

Την Κυριακή οι αγώνες θα ξεκινήσουν επίσης στις 4μ.μ., ενώ η τελετή λήξης έχει προγραμματιστεί για τις 8:30μ.μ.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα του διημέρου. Σε κάθε αγώνισμα αναγράφεται η ελληνική συμμετοχή με τις επιδόσεις και τις θέσεις τους ανάμεσα στους αντιπάλους τους, σε σχέση με τα φετινά τους ρεκόρ στον ανοιχτό στίβο:

Σάββατο (20/6)

16:00 Σφυροβολία Ανδρών (Μιχάλης Αναστασάκης, Ελ. Βενιζέλος, 3ος 72.40μ.)

16:30 Τελετή Εναρξης

16:50 Επί κοντώ Γυναικών (Νικόλ Κυριακοπούλου, ΑΓΕ Κάμειρος, 1η, 4.80μ.)

16:51 4. Σφυροβολία Ανδρών (Μιχάλης Αναστασάκης)

17:00 Σφαιροβολία Ανδρών (Νίκος Σκαρβέλης, 4ος, 19,82μ.)

17:05 400μ. εμπ. 1η σειρά Γυναικών (Ευφροσύνη Θεοδώρου, ΓΣ Πίνδαρος Θηβών, 6η, 58.51)

17:11 400μ. εμπ. 2η σειρά Γυναικών

17:20 400 μ. Εμπ. 1η σειρά Ανδρών (Περικλής Ιακωβάκης, ΑΕ Λεχαινών, 6ος, 50.20)

17:26 400 μ. Εμπ. 2η σειρά Ανδρών

17:30 Τριπλούν Γυναικών (Παρασκευή Παπαχρήστου, ΑΕΚ, 3η, 13.99)

17:35 100 μ. 1η σειρά Γυναικών (Μαρία Μπελιμπασάκη, Σητειακός ΑΟ, 3η, 11.42)

17:40 Δισκοβολία Γυναικών (Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου, ΑΕΚ, 2η, 61.40)

17:41 100 μ. 2η σειρά Γυναικών

17:45 4. Σφαιροβολία Ανδρών

17:55 100 μ., 1 σειρά Ανδρών (Λυκούργος Τσάκωνας, Ελ. Βενιζέλος, 2ος, 10.27)

18:01 100 μ. 2 σειρά Ανδρών

18:15 800 μ. Γυναικών (Ελένη Φιλάνδρα, ΓΕΑ Τρικάλων, 7η, 2.05.28)

18:21 4. Τριπλούν Γυναικών

18:28 4. Δισκοβολία Γυναικών

18:35 1500 μ. Ανδρών (Ανδρέας Δημητράκης, Πανναξιακος)

18:40 Ύψος Ανδρών (Κώστας Μπανιώτης, Ολυμπιάδα Κομ., 3ος, 2.24μ.)

18:45 3000 στιπλ Γυναικών (Μαρία  Παρδαλού, ΑΟ Μύκονου)

19:00 Μήκος Ανδρών (Λούης Τσάτουμας, Μησσηνιακός ΓΣ, 5ος, 7.74μ.)

19:05 400μ. 1η σειρά Γυναικών (Ειρήνη Βασιλείου, ΓΕΗ, 7η, 53.50)

19:10 Ακοντισμός Γυναικών (Σοφία Υφαντίδου, Φίλιππος Βερ., 3η, 57.50)

19:11 400μ. 2η σειρά Γυναικών

19:20 400μ. 1η σειρά Ανδρών (Πέτρος Κυριακίδης, ΟΣΦΠ, 9ος, 47.52)

19:26 400 μ. 2η σειρά Ανδρών

19:35 5000m Ανδρών (Δήμος Μαγγίνας, Εθνικός Αλ.)

19:51 4. Μήκος Ανδρών

19:56 4. Ακοντισμό Γυναικών

20:05 3000 μ. Γυναικών (Αναστασία Καρακατσάνη, ΓΣ Τρικάλων, 5η, 9.23.67)

20:25 4X100 μ. 1η σειρά Γυναικών

20:34 4X100 μ. 1η σειρά Γυναικών

20:45 4X100μ. 1η σειρά Ανδρών

20:54 4X100μ. 2η σειρά Ανδρών

17:05 100 μ. εμπ.1η σειρά Γυναικών (Ελισάβετ Πεσιρίδου, ΓΣ Κηφισιάς, 4η, 13.31)

Κυριακή (21/6)

16:00 Σφυροβολία Γυναικών (Ηλιάνα Κοροσίδου, Αίολος Μακεδονίας, 4η, 64.84μ.)

16:45 Επί κοντώ Ανδρών (Κώστας Φιλιππίδης, ΠΓΣ, 1ος 5.77μ.)

16:50 Σφαιροβολία Γυναικών (Σταματία Σκαρβέλη, 8η, 14.88μ.)

16:51 4. Σφυροβολία Γυναικών

17:00 Τριπλούν Ανδρών (Δημήτρης Τσιάμης, ΟΣΦΠ, 4ος, 16.28μ.)

17:11 100 μ. εμπ.2η σειρά Γυναικών

17:25 110 μ. εμπ.1η σειρά Ανδρών (Κώστας Δουβαλίδη, ΣΚΑ Δράμας, 1ος, 13.47)

17:30 Δισκοβολία Ανδρών (Γιώργος Τρέμος, ΓΕΑ Τρικάλων, 7ος, 59.40μ.)

17:31 110 μ. εμπ.2η σειρά Ανδρών

17:35 4. Σφαιροβολία Γυναικών

17:45 800 μ. Ανδρών (Κώστας Νακόπουλος, ΓΕΑ Τρικάλων, 9ος, 1.49.36)

17:51 4. Τριπλούν Ανδρών

18:00 1500 μ. Γυναικών (Αναστασία Μαρινάκου, ΓΕΑ Τρικάλων, 11η, 4.33.50)

18:10 3000 μ. στιπλ Ανδρών (Ηλίας Κάσσος, ΟΦΚΑ Οδυσσέας Αγ. Δημ., 12ος, 9.13.51)

18:15 Ύψος Γυναικών (Τατιάνα Γκούσιν, ΓΣ Κηφισιάς, 4η, 1.84μ.)

18:20 4. Δισκοβολία Ανδρών

18:30 200 μ. 1η σειρά Γυναικών (Μπελιμπασάκη Μαρία, Σητειακός ΑΟ, 2η, 23.15)

18:35 Μήκος Γυναικών (Χάιδω Αλεξούλη, Πελασγός Λ., 2η, 6.69μ.)

18:36 200 μ. 2η σειρά Γυναικών

18:50 200 μ. 1η σειρά Ανδρών (Λυκούργος Τσάκωνας, Ελ. Βενιζέλος, 1ος, 20.09)

18:56 200 μ. 2η σειρά Ανδρών

19:00 Ακοντισμός Ανδρών (Παρασκευάς Μπατζάβαλης, Ζευς Τρικάλων, 6ος, 76.40)

19:05 5000 μ. Γυναικών (Ουρανιά Ρεμπούλη, ΓΣ Ν. Λέρου).

19:26 4. Μήκος Γυναικών

19:35 3000 μ. Ανδρών (Μάρκος Γκούρλιας (ΓΑΣ Ιλισός, 5ος, 8.22.89)

19:45 4. Ακοντισμός Ανδρών

19:55 4 x 400 μ. 1η σειρά Γυναικών

20:04 4 x 400 μ. 2η σειρά Γυναικών

20:15 4 x 400 μ. 1η σειρά Ανδρών

20:24 4 x 400 μ. 2η σειρά Ανδρών

20:30 Τελετή λήξης

Σχόλια