Τέσσερα μετάλλια οι βετεράνοι στο Πανελλήνιο

Με δύο αθλητές πήρε μέρος ο ΣΕΒΑ Κρήτης στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Βετεράνων αθλητών στίβου, οι οποίοι κατάφεραν να κατακτήσουν τέσσερα χρυσά μετάλλια.

Πιο συγκεκριμένα, ο Γιάννης Ζωγλοπίτης κέρδισε την 1η θέση (χρυσό) στα 100 μ. Μ45 με επίδοση 11''90 με μια καταπληκτική κούρσα, αφήνοντας σε μεγάλη σχετική απόσταση πίσω του όλους τους υπόλοιπους αθλητές. Επίσης κατέκτησε την 1η θέση (χρυσό) στα 200 μ. Μ45 με επίδοση 24''40 με μια πραγματικά αξιοθαύμαστη κούρσα.

Ο Γιώργος Αλέξης από την πλευρά του κατέκτησε με άνεση την 1η θέση (χρυσό) στα 100 μ. Μ55 με επίδοση 13''01. Επίσης, κέρδισε την 1η θέση (χρυσό) στα 200 μ. Μ55 με επίδοση 26''80. Η επίδοση αυτή θεωρείται για την κατηγορία μια από τις καλύτερες από την ίδρυση του Συνδέσμου Κρήτης.