Πρόκριση για Πέραμα στο Κύπελλο Ερασιτεχνών

Ο Αστέρας Περάματος προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών, με τον Κυπελλούχο Ρεθύμνου να επικρατεί χτες με 3-4 στην Ιεράπετρα του Κυπελλούχου Λασιθίου ΟΦΙ. Στη διοργάνωση δε δήλωσαν συμμετοχή οι Κυπελλούχοι Ηρακλείου ΠΟΑ και Χανίων Ηρακλής Βουκολιών.

Οι Ρεθυμνιώτες θα αντιμετωπίσουν εκτός έδρας την Τετάρτη 1 Απριλίου (16:30) τον ΑΟ Ζευγολατιού που κέρδισε 0-1 τον Ηρακλή Ατσικής (Λέσβου). Όσον αφορά το χτεσινό αγώνα ανάμεσα στον ΟΦΙ και το Πέραμα που έγινε στην Ιεράπετρα, ήταν συναρπαστικός και κρίθηκε στην παράταση. Η κανονική διάρκεια έληξε 2-2, με τα γκολ των γηπεδούχων να σημειώνουν οι Ξαγοράρης (πεν.) και Κουγιουμουτζάκης, ενώ για τους φιλοξενούμενους σκόραραν οι Ρηγάκης (πεν.) και Ταμάμης. Στις αρχές της παράτασης έκανε το 3-2 ο Κουγιουμουτζάκης αλλά με νέο πέναλτι ισοφάρισε ο Ταμάμης και στο 118' ο Ρηγάκης διαμόρφωσε το 3-4, δίνοντας την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών Ελλάδας στην ομάδα του.