Εργοτέλης: «Συγχαρητήρια στον κ. Ζαχαριάδη, ήταν ο κατάλληλος…»

Ανακοίνωση σε ειρωνικό ύφος και με αιχμές για τη διαιτησία του Ζαχαριάδη από τη Θεσσαλονίκη εξέδωσε η ΠΑΕ Εργοτέλης κάνοντας λόγο για τον … κατάλληλο διαιτητή  που ορίστηκε με επιτυχία από την ΚΕΔ.

Αναλυτικά:

«Η ΠΑΕ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ αισθάνεται την υποχρέωση να δώσει συγχαρητήρια στον Κο Ζαχαριάδη για την διαιτησία του στον χθεσινό αγώνα της ομάδας μας με τον Αστέρα Τρίπολης. Έκανε ακριβώς αυτό που έπρεπε... Επίσης, θέλουμε να συγχαρούμε την ΚΕΔ για τον ορισμό του συγκεκριμένου διαιτητή. Ήταν πραγματικά ο κατάλληλος...

ΥΓ. Ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ θα παλέψει μέχρι τέλους (προς απογοήτευση πολλών...)! Μπορούμε ακόμα να τα καταφέρουμε!»

Οι κιτρινόμαυροι θεωρούν ότι δεν υπάρχει πέναλτι στην ανατροπή του Μπαράλες με το οποίο ο Αστέρας έκανε  το 2-0 λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου, ενώ γίνεται αναφορά και σε ένα πέναλτι υπέρ του Κασναφέρη στο β΄ ημίχρονο που δεν δόθηκε. Επίσης τονίζουν ότι ο διαιτητής έδωσε πολλές κάρτες σε βάρος του Εργοτέλη.

Κύκλοι πάντως από την ομάδα του Ηρακλείου τονίζουν ότι κατάφεραν να ρίξουν από την Σούπερ Λίγκα τον ΟΦΗ και το ίδιο επιχειρούν να κάνουν και με τον Εργοτέλη.