Παράπονα από τη διαιτησία έχει ο Καβακάς

Παράπονα από τη διαιτησία του αγώνα με τον Απόλλωνα Σμύρνης που οδήγησε στην ήττα με 3-1 και τον αποκλεισμό της ομάδας των Χανίων από τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, εξέφρασε ο Τίμος Καβακάς.

«Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλύτεροι. Δεχτήκαμε γκολ χωρίς οι αντίπαλοι να έχουν κάνει καμία ευκαιρία. Μάλιστα θα μπορούσε ο διαιτητής να δώσει ένα πέναλτι υπέρ μας.

Στο δεύτερο γκολ δεν υπάρχει κανένα φάουλ και ο διαιτητής μας βάζει μέσα στην περιοχή. Μετά την κόκκινη κάρτα δεν μπορέσαμε να αντιδράσουμε. Ο διαιτητής στο δεύτερο ημίχρονο, με τα συνεχόμενα φάουλ εις βάρος μας, μας έβαλε στην περιοχή. Είναι κρίμα να χάνεις με τρία στημένα.

Στα στημένα πρέπει να υπάρχει αυτοσυγκέντρωση και υπευθυνότητα. Πρέπει να ανασυνταχθούμε γιατί έχουμε μπροστά μας ένα δύσκολο ματς με τον Απόλλωνα για το πρωτάθλημα. Στο πρωτάθλημα πρέπει να προσπαθήσουμε για να μην μπλέξουμε σε περιπέτειες».